Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z dławiącym sie silnikiem przez krótki czas po odpaleniu


Madox

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem od pewnego czasu.

Gdy odpalam auto po długim postoju (noc/8h w pracy) i zaraz po odpaleniu chcę ruszyć i rozpocząć jazdę auto przy dodawaniu gazu mi sie dusi/dławi szarpie itp Nawet na postoju przy dodawaniu gazu silnik zaczyna chodzić jak traktor. Czasem podczas ruszania silnik zgaśnie jednak po ponownym rozruchu już jest wszystko w porządku. Teraz wiedząc o tym problemie gdy odpalę auto czekam z 30-60 sekund po czym ruszam i nie ma żadnych problemów.
Co może być przyczyną ?

Dodam, że Vag nie pokazuje żadnych błędów a osobiście profilaktycznie wymieniłem świece bo takie było wrażenie jakby na początku samochód nie chodził na wszystkie gary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to zawór odpowietrznika zbiornika przy filtrze powietrza, któraś cewka kuleje, którys wtrysk leje lub przepływomierz szwankuje. A jak z mocą, jest po rozgrzaniu i cały czas? Auto nie kopci przy wciskaniu gazu?


Zacznij od uzupełnienia profilu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche kopci ale na biało i myślę, że to przez przepalanie oleju którego mi bierze dużo jak to w ALT.

Najgorsze jest to że VAG nic nie pokazuje żadnych błędów.

Moc jest od początku przez cały czas z tym nie ma żadnych problemów.

Gdyby to była cewka pokazał by coś VAG ? Pierwsze co wymieniłem świece bo takie właśnie było wrażenie ze nie pali na wszystkie gary na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...