Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko odpala na ciepłym(choć to nie reguła)


Finare

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moją maleńką. Odkąd pojawiły się chłodniejsze dni, to zaczęła jak to kobieta pokazywać humory :)

Na zimnym odpala od strzała, gdy złapie temperaturę to bywa, że zapali i od razu gaśnie. Po ponownej próbie uruchomienia silnika, trzeba kręcić około 5 sekund. Powtarza się to cyklicznie.

Wczoraj wymieniałem rozrząd, wszystkie filtry oraz świece. Komputer pokazywał błąd sondy lambdy.

Ah, co zaobserwowałem to podwyższony zapach spalonego paliwa po 'kręceniu', jakby zalewało, jeśli chodzi natomiast o spalanie, zachowanie auta jest wszystko w normie. Check się nie świeci.

Czy wg was, sonda powoduje utrudniony rozruch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ciepłym pali Ci na gazie czy na PB ? Jak na PB spróbój odpalić ją awaryjnie na LPG (w sterowniku stag na wyłącznym zapłonie trzymasz przycisk B/G i włączasz zapłon, puszczasz B/G i odpali Ci na samym lpg.)

Sonda pewnie od LPG albo od katalizatora.

Ja mam cały czas błąd sondy i nic się z tym nie dzieje.

Edytowane przez Makale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście odpala na PB, akurat mam gaz BRC, zasada jest ta sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam uszkodzony czujnik temperatury G2/G62. Miałem podobnie tylko w Oplu Vectrze, na zimnym palił od strzała, a na ciepłym zalewało paliwem bo czujnik podawał że silnik zimny. Sprawdź wskazania z czujnika na jakimś interfejsie, na zimnym po nocy i na ciepłym to będziesz miał pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam uszkodzony czujnik temperatury G2/G62. Miałem podobnie tylko w Oplu Vectrze, na zimnym palił od strzała, a na ciepłym zalewało paliwem bo czujnik podawał że silnik zimny. Sprawdź wskazania z czujnika na jakimś interfejsie, na zimnym po nocy i na ciepłym to będziesz miał pewność.

a czy komp by pokazał bład czujnika temp? bo nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej katordze dzisiaj rozwiązałem problem. Mam nadzieję, że komuś się przyda. Wymieniłem czujnik temperatury lecz nie było żadnych zmian, pompa podawała idealnie, sondy lambda mimo tego że zgłaszały błąd to późniejsze wskazania było w normie, całą instalację gazową przejrzałem, wtryski gazowe i benzynowe, a winnym całego zamieszania był regulator ciśnienia paliwa... Odkąd wsadziłem boshowski nowy to śmiga za każdym razem gdy przekręcę kluczyk. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...