Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odkręcona śruba koła pasowego na wale AFN ;/


tommm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie potrzebuje pomocy, 3 dni temu jadąc do pracy napotkała mnie dosyć niemiła przygoda, mianowicie, przejeżdżając wolno po "śpiącym policjancie" na drodze, ( bardzo wolna jazda- turlanie się) auto zgasło, wrzuciłem na luz i dotoczyłem się do pasa zieleni, po próbie ponownego uruchomienia, nie było słychać żadnych objawów kręcenia silnika. Po otwarciu maski zauważyłem że jest luźny pasek rozrządu- pierwsze odczucie jakiś napinacz;/, auto na lawete i do zaprzyjaźnionego mechanika. Dziś po rozebraniu przodu dosyć dziwna sprawa, odkreciła się śruba mocująca koło pasowe z miejscem na klin( jeżeli inaczej się nazywa to proszę o poprawienie), uszkodzona dolna część pokrywy rozrządu- podobno są na niej znaki do ustawienia( a raczej były- bo plastik praktycznie wytarty). I tutaj moje pytanie- mechanik powiedział, że zdjął pokrywe zaworów i niby wszystko w położeniu górnym, ale czy mogło się coś stać w głowicy w związku z tym przypadkiem??

Chodzi mi o to koło zębate przy literce P z prawej strony;/

http://i56.tinypic.com/osrjsw.jpg

Edytowane przez tommm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za mechanik partacz? Skoro rozebrał przód auta to poskładać rozrząd na znaki i zakręcić ręcznie kluczem i będzie wiadomo czy coś go blokuje. Jeśli nie to odpalać i się okaże czy dostały zawory od tłoków.

Wywróżyć nikt nie wywróży bez takiego sprawdzenia jak opisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ma zamiar tylko muszę kupić to koło zamachowe, podobno jest na nim znak jak go odpowiednio ustawić, a mi podczas odkrecenia zsuneło się i zawadziło o coś, gdyż rant jest jakby zeszlifowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaki nie są na obudowie a na kole zamachowym, ostatnio miałem identyczny przypadek, kupiłem nowe koło poustawiane i auto odpaliło na szczała. A właściciel jeszcze próbował odpalić je na plaka, jeździli na lince. Aż dziwne że nie pogięło zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...