Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w dobraniu alufelg 18'


Volcano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję waszej pomocy w sprawie felg które zamierzam kupić do Audi A4 B6 sedan. Wymiary felg to 8,5" x 18" Et 55 i moje pytanie w tym czy mi się zmieszczą i nie będą ocierały bez stosowania żadnych dystansów? Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeżeli takowy temat był lecz nie mogłem znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję waszej pomocy w sprawie felg które zamierzam kupić do Audi A4 B6 sedan. Wymiary felg to 8,5" x 18" Et 55 i moje pytanie w tym czy mi się zmieszczą i nie będą ocierały bez stosowania żadnych dystansów? Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeżeli takowy temat był lecz nie mogłem znaleźć.

Ja Ci nie pomogę,bo za bardzo się na tym nie znam,lecz wydaje mi się,że aby uzyskać pomoc od kolegów musisz napisać jaki typ zawieszenia posiadasz w samochodzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kolego nie przepraszaj od tego jest forum, żeby sobie pomagać :D

Bez dystansów do B6/B7 ich nie włożysz.

Optymalny dystans do B6/B7 przy 8,5 x 18 ET55 to 20 mm na przód i tył.

Skontaktuj się z dystom.pl

Sprawdż czy rozstaw śrub jest 5 x 112 i średnicę otworu centrującego (57,1 czy 66,6 mm)

PS. Napisz jaką gumę zamierzasz na nie włożyć?

Pozdrawiam!

Edytowane przez black4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź ;p trzymaj link z aukcji i powiedz czy warto to kupić i czy rozstaw i średnica jest dobra ;] http://olx.pl/oferta/4szt-kola-alufelgi-18-audi-a4-a6-vw-mercedes-seat-leon-skoda-5x112-CID5-IDdps3h.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli te, które zamieściłeś to rzeczywiście RH to jest to b. znana niemiecka marka :D

Jeśli są rzeczywiście proste i nie uszkodzone to cena wydaje się atrakcyjna.

(2 są zdaje się poprzycierane od krawężnika)

Na oponach 225/40/18 przy 8,5 będziesz miał naciąg w B6, natomiast 255/35/18 są do B6 za wysokie!

Żeby włożyć te felgi do B6 potrzebujesz tzw. pierścienie centrujące z 72.5 (felgi) na 57,1 (B6):

http://allegro.pl/pierscienie-centr-do-alufelg-72-5-57-1-mm-i5966600162.html

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ;p a jakie dystanse do tego zestawu polecacie żeby to miało ręce i nogi i wyglądało jak przystało na Audi ;p a opony są poprzycierane ranty też ;p ale na tych oponach spokojnie można jeździć ;p

To powiadasz że 255/35/18 nie wejdzie ? ;c

Edytowane przez Volcano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli felgi są 8,5 i et55 to potrzebujesz dystanse 20 mm na przód i tył. MOżesz zamówić tzw. przejściowe z otworem centr. 57, 1 mm (auto) na (72,5 felgi),

Skontaktuj się z Dystom.pl i podaj im parametry felg i auta to Ci dobiorą setup.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oponach 225/40/18 przy 8,5 będziesz miał naciąg w B6, natomiast 255/35/18 są do B6 za wysokie!

Jeszcze wytłumacz mi jedną sprawę i będzie super ;p Czy tak jak napisałeś po zastosowaniu dystansów opony 255/35 mi nie wejdą ? będzie konieczna zmiana na niższe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Wg. kalkulatora w necie (http://magazynauto.interia.pl/kalkulatory/kalkulator-opon)

różnica wychodzi 0,6 % od ori rozmiaru, także wejdą.

Ważne żeby przy Quattro wszystkie koła były równiej średnicy.

Pozdrawiam!

Edytowane przez black4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jak założysz je na autko wrzuć foty :D

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...