Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszczenie z pod maski


siemens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój problem polega na tym że jak jestem na 4-5 biegu i przy obrotach od 1800 do 3000 dochodzi z pod maski piszczenie jak by metal o metal dzieje się to na rozgrzanym silniku tylko. Co to może być ? Olej w skrzyni wymienilem może jakieś łożysko od skrzyni? Dodam tylko że jak dodaje gazu dźwięku nie ma jak puszczę pojawia się nawet jak brałem na luz w trakcie jazdy był ten dźwięk ale jak spadło poniżej 1800 obrotów już nie było go słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pałę ciężko ocenić. Wsadź sagan pod maskę i nasłuc**j dodając gazu przepustnica :P

U mnie wiskoza krzyczała, wymieniłem, miesiąc była cisza, ale teraz rolka napinacza się odzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem dziś u mechanika to powiedział najpierw że sprzęgło wysoko łapie i to właśnie może być coś od tego powiedział że tarcza sprzęgła ? ale co najlepsze to w tamtym roku już miałem a sprzęgło było ok sam nie wiem co jeden to lepszy specjalista...;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem co może mieć sprzęgło do piszczenia na 4 i 5 biegu. Może po prostu coś piszczy nawet jak auto stoi i dasz mu te obroty?

Jeżeli ewidentnie tylko na tych dwóch biegach, to może łożyska na tych wałkach, chociaż wtedy powinien na każdym piszczeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem też ciężko ocenić co to może być najgorzej że to dzieje się tylko na rozgrzanym silniku i jak puszczam gaz i prędkość spada to ten dźwięk wycisza się aż w końcu znika i jest poniżej 1800 obrotów ciężko będzie to zdiagnozować nie mam już pomysłu gdzie z tym iść i rzucić pomysł co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie możesz się dosłuchać, to weż WD40, pryśnij na wszystkie kółka pasowe, na łożyska, odpal auto, zobacz czy będzie lepiej. Jeżeli nie, wtedy będziesz wiedział że piszczy coś od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak odbiorę auto z warsztatu bo dałem do zdiagnozowania uciekał mi plyn do chłodnicy kupię wd40 i psikne to tu to tam. Jak będę po napiszę i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam ten sam problem i mój mechanik rozkłada ręce. Jeśli kolego dojdziesz co jest przyczyną to proszę o info.

U mnie to brzęczenie pojawia się już nawet na niższych biegach, np na Trzecim czy Czwartym jak puszczę gaz to słychać brzęczenie (żona stwierdziła że podobny dźwięk gdy najeżdża się na pasy rozdzielające jezdnie)

Mechanik powiedział że trudno to zlokalizować bo słychać to tylko podczas jazdy na wyższych biegach a w warunkach warsztatowych trudno określić pochodzenie tych dźwięków

Pozdrawiam


Witam U mnie udało się zlokalizować brzęczenie.

Okazało się że któryś z wężyków podciśnienia na serwo, był przyczyną. Ale czy mechanik wymienił cały ten moduł czy wężyk to już nie wiem. Może komuś się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...