Treść opublikowana przez siemens
-
Drgania auta
Witam od pewnego czasu zauważyłem że przy odpalaniu samochodu cała buda mi drży na luzie tak się dzieje i przy jeździe jest odczuwalne drganie jak zmieniam biegi to tak samo całe auto drży wiecie może od czego to zależy? Może poducha pod silnikiem walnięta jest? Pomóżcie.
-
Piszczenie z pod maski
Tylko jak odbiorę auto z warsztatu bo dałem do zdiagnozowania uciekał mi plyn do chłodnicy kupię wd40 i psikne to tu to tam. Jak będę po napiszę i dam znać.
-
Piszczenie z pod maski
Nie wiem też ciężko ocenić co to może być najgorzej że to dzieje się tylko na rozgrzanym silniku i jak puszczam gaz i prędkość spada to ten dźwięk wycisza się aż w końcu znika i jest poniżej 1800 obrotów ciężko będzie to zdiagnozować nie mam już pomysłu gdzie z tym iść i rzucić pomysł co to może być
-
Piszczenie z pod maski
Jak byłem dziś u mechanika to powiedział najpierw że sprzęgło wysoko łapie i to właśnie może być coś od tego powiedział że tarcza sprzęgła ? ale co najlepsze to w tamtym roku już miałem a sprzęgło było ok sam nie wiem co jeden to lepszy specjalista...;/
-
Piszczenie z pod maski
Witam mój problem polega na tym że jak jestem na 4-5 biegu i przy obrotach od 1800 do 3000 dochodzi z pod maski piszczenie jak by metal o metal dzieje się to na rozgrzanym silniku tylko. Co to może być ? Olej w skrzyni wymienilem może jakieś łożysko od skrzyni? Dodam tylko że jak dodaje gazu dźwięku nie ma jak puszczę pojawia się nawet jak brałem na luz w trakcie jazdy był ten dźwięk ale jak spadło poniżej 1800 obrotów już nie było go słychać.
-
Wielkie białe...na korku oleju
Witam podepnę się pod temat bo u mnie sprawa wygląda tak że ostatnio zauważyłem plamę pod samochodem więc posprawdzałem sobie płyny itp. jak zobaczyłem pomiar oleju na bagnecie to było na nim tzw. masło, maź . dodam tylko że robię codziennie ok 120 km do i z pracy więc możecie mi wyjaśnić z czym jest problem? dodam że ta plama to nie był raczej olej a płyn od chłodnicy. Pozdrawiam
-
hałas z pod maski
To jedno można wykluczyć że to nie dwumas?
-
hałas z pod maski
raz jest raz nie ma bardziej patrzałem jak jechałem przy tej prędkości i zrzuciłem na luz to też był
-
hałas z pod maski
Jak spadnie prędkość poniżej 70-60 to już tego dźwięku nie ma ... na postoju jest cisza
- hałas z pod maski
-
hałas z pod maski
Witam mój problem polega na tym że na rozgrzanym silniku przy prędkości powyżej 50-60km/h aż do setki dobiega z pod maski dziwny dźwięk tak jak by ocierał się metal o metal i słychać go na mój słuch z prawej strony od kierowcy, dodam tylko że jak wcisnę pedał gazu dźwięk ustaję czy to może być coś ze skrzynią biegów? miał może ktoś coś podobnego, proszę o pomoc.
-
dziwne dźwięki na biegu
Witam postaram się napisać jasno o co chodzi, a więc...wszystko zaczyna się jak jadę na 5 biegu i od prędkości 85-75 km/h słychać tak jak by metaliczny dźwięk od strony pasażera dobiegał jak by metal o metal się ocierał jak spadnie poniżej lub zwiększę prędkość powyżej już tego nie słychać ? na innych biegach tak nie ma. Może Wy wiecie co to może być..
-
Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów Audi A4 B5
Podepnę się pod temat i zapytam nieraz ciężko wchodzi mi wsteczny i przy zmianie biegów słychać taki malutki stukot jak stoję np. na parkingu i wrzucam bieg i jeszcze jak jadę autem i jak mam prędkość pomiędzy 65-75km mam taki dziwny dźwięk jakby tuuuuuuuuu tylko cichym głosem jakby piskliwym jak dam na luz w czasie jazdy to już nie ma tego dźwięku albo jak przekroczę powyżej 100km tak samo ucicha i w drugą stronę jak spada poniżej 65km też już nie ma tego dźiwięku myślicie czy wymiana oleju by coś zmieniła? mam przejechane 231 tys. no i nie wiem czy olej był wymieniany od nowości może od tego tak mam? jak
- pomoc
-
pomoc
Witam Was nie potrafię wrzucić zdjęcia to wklejam link proszę o pomoc Was bo już szału dostaję chodzi o ten element co jest zaklejony taśmą izolacyjną w serwisie krzyknęli 190 zł za taki 30cm kawałek może macie gdzieś na sprzedaż bądź namiary na tą część oczywiście tam jest jakiś numer i chyba musi być taki sam bo inny może nie pasować? mam Audi a4b5 VIN WAUZZZ8DZYA179016<a href=http://zapodaj.net/75e18846fcef2.jpg.html>20150513_165017.jpg</a>
-
para spod maski?
nie płyn sprawdzałem wszystko było okej, korki od oleju itp. też wszystko w normie dzięki Panowie nie będę się martwić.
-
para spod maski?
Witam mam pytanie do Was dziś jak podjechałem po przejażdżce i zaparkowałem na parkingu leciał dym bardzo mało widoczny bardziej bym powiedział że to para jest..widziałem wszystko ze środka auta że coś mi wydostaje się spod maski i nie wiem czy może dlatego że padał deszcz i silnik był nagrzany to leciała para bo po otwarciu maski nic nie widziałem żeby leciało..pomóżcie proszę. mogłoby być że to silnik był nagrzany a był na pewno i parowała woda na masce od ciepłego silnika która nagrzała ją?
-
Kolizja wjechanie w tył..
Okej dzięki panowie jak będzie wszystko po dam znać
-
Kolizja wjechanie w tył..
No to dobrze będzie tylko żeby mnie nie skasował więcej niż przegląd po kolizyjny 94zł bo i tak już na ładne koszta się naciągnąłem
-
Kolizja wjechanie w tył..
Na kwicie który dostałem od policji tzw.skierowanie na przegląd napisali mi takie coś. ..wyciek płynów eksploatacyjnych i usterki po kolizji to na przeglądzie będą skupiać się szczególnie na tym czy wszystko po sprawdzają od razu?
-
Kolizja wjechanie w tył..
Witam opiszę wam moją sytuację co się stało jechałem za tirem, a tir przed osobówką. Osobówka gwałtowanie zahamowała tir uderzył ją a ja nie zdążyłem i wbiłem się w tira uszkodzenia jakie posiadam to maska do wymiany, nowa chłodnica, nowe lampy i jakiś wiatraczek za chłodnicą i coś od klimatyzacji nie wiem dokładnie o co chodzi bo jestem w tym zielony tylko kolega rzucił okiem...od policji dostałem mandat i zabrali mi dowód rej. jak sprawa ma się dalej? muszę zrobić jakiś przegląd po kolizyjny na czym on polega ?? kosztuję 94zł czy coś więcej muszę zapłacić? czy mogę zrobić go w innym mieście niż mieszkam i przebywa mój dowód ? pomóżcie mi jak możecie bo ja sam już wariuje od tego cyrku
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
a ile tak wyniesie mnie zakup samemu wszystkich tarcz i klocków i tylko wymiany u mechanika ?
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
Witam będę wymieniać tarcze i klocki w moim aucie i mechanik wycenił mi że zapłacę 1140 zł jak oceniacie coś za dużo wziął czy cena w normie on kupuję i montuję firmy za bardzo nie zrozumiałem jaką mówił bo za bardzo kocioł był w około umówiłem się z nim na poniedziałek mówił dodatkowo że wyczyszczą itd. sam się nie znam na tym i poradźcie czy on mnie naciągnie czy nie ? wcześniej oferował mi jakieś tarczę droższe i by wyszło lekko ponad 1300 zł ale wybrałem te "tańsze :O" za 1140 zł. Wymieniam wszystkie tył i przód z klockami i robotą mnie tak wycenił . Pomóżcie !
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć wszystkim forumowiczom jak pogoda dopiszę porobie pare zdjęć i pokażę się w odpowiednim temacie :-)
-
Silnik nie łapie temperatury
Dobrze wiedzieć że nie będzie dużych kosztów dzięki wielkie za pomoc bo w tych sprawach jestem nowicjusz