Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik nie łapie temperatury


r.kuderawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Powie mi ktoś z was co może być grane z Moją temperaturą w audi Chodzi o to ze jak odpale auto na zimnym silniku to musi pochodzić z dobre 15 minut żeby złapała te 90 stopni a jak odpale i jade od razu to złapie mi po jakimś czasie te 65 stopni wymieniałem czujnik ale nic to nie dało i dodam ze samochód słabo grzeje więc chciałbym tą usterkę usunąć przed zimą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Zimny termostat jest zamknięty. Wkładasz do garnka z wodą termostat i stawiasz na gaz ,lub ewentualnie w czajniku "bezprzewodowym". Rozumiem ,że posiadasz termometr w zakresie temp. 0-100 st.c . W trakcie gotowania temp. podnosi sie i w granicach 82 st . (pomiar termometrem który oczywiście masz) termostat powinien zacząć otwierać się i w granicach ok 90 st jest całkowicie otwarty. Zaczynasz studzenie . Przy temp. ok 82 st zaczyna się delikatnie przymykać aż do całkowitego zamknięcia. Termostat jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowicie ze to wina termostatu tak? mam ten sam problem. podczas jazdy nagrzeje sie do 70 i wiecej nie da rady. jak stane np na swiatlach to zaczyna rosnac, a stojac troche dluzej to dojdzie ledwo do tych 90. rusze i spada :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten problem co kolega. Wiec twierdzicie Panowie że wymiana termostatu pomoze? Miał/rozwiązał już ktoś ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno termostat.. mam to samo od kilku dni, wydaje mi się, że cały czas jest otwarty i silnik nie osiąga odpowiedniej temperatury.. nowy termostat już jeździ ze mną, muszę go niedługo wymienić:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. W mieście i na krótkich odcinkach poza miastem temperatura nigdy poniżej 90 mi nie schodzi. Po 15 minutach jazdy na autostradzie z prędkością 140 km/h temperatura spada do 80 i tak się trzyma. Kiedy zwalniam do 100 km/h temperatura wraca co 90. To już termostat się nie domyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem a dodatkowo jak zrobię postój i silnik chodzi to temp jest około 70 i bardzo słabo działa ogrzewanie po około 15 minutach rośnie temperatura i ogrzewanie lepiej zaczyna dzialac. zaraz po zatrzymaniu jak dotykam chłodnicy to jest całkowicie zimna od czego zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie na chłodnicy sa dwa wentylatory przy zapalonym silniku jeden z nich chodzi non stop czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przypadek jest chyba bardziej skomplikowany. Wymieniłem czujnik temp, wymieniłem termostat i temp silnika nie chce przekroczyć 70. Dopiero jak go przepałuje pare razy to dochodzi do 90 po czym jak zaczne spokojnie jeździć znów spada do 70 i tak jest cały czas. Ogrzewanie w aucie chodzi ok. Proszę o pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przypadek jest chyba bardziej skomplikowany. Wymieniłem czujnik temp, wymieniłem termostat i temp silnika nie chce przekroczyć 70. Dopiero jak go przepałuje pare razy to dochodzi do 90 po czym jak zaczne spokojnie jeździć znów spada do 70 i tak jest cały czas. Ogrzewanie w aucie chodzi ok. Proszę o pomoc:)

A jaki termostat i czujnik kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat nie pamiętam z jakiej był firmy ale jutro zapytam kumpla i napisze. A czujnik był zielony na 4 piny.

---------- Post dopisany at 22:28 ---------- Poprzedni post napisany at 21:47 ----------

Termostat firmy Colorstat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przypadek jest chyba bardziej skomplikowany.
Termostat firmy Colorstat

Nie jest, wymień termostat na ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...