Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Układ chłodniczy prosze o pomoc


Bialy 510

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w Anglii i dowiedziałem sie ze w chłodnicy mam wode,idzie zima i chciałbym wlać plyn ale rzecz w tym ze nie wiem jak to zrobic,prosze o jakos rade,chce odpiąć dolny przewód ale nie jestem pewien,aaaa i jeszcze jedno ,czym mógłbym przeczyscic układ???z góry dziękówa, :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz właśnie zdjąć najniższy przewód od chłodnicy i wypuścić wode. A po co chcesz przeczyszczać układ? Są środki do czyszczenia, ale słyszałem że w starszym aucie może to spowodować wycieki z chłodnicy. No i prawdopodobnie będziesz musiał odpowietrzyć układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audi c4 z klimatronikiem sam odpowietrzałem układ, bo była tam w podszybiu taka śrubka zamonowana na wężu biegnącym do nagrzewnicy. A w a4 mechanior przy wymianie rozrządu mówił mi że odpowietrzał układ, więc wnioskuję że nie ma automatycznego odpowietrznika. Ty masz inny silnik, więc może być inaczej. Może jeszcze ktoś coś podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w chłodnicy od dołu jest korek do spuszczania wody.

Proponuje spuścić wodę z chłodnicy,zalać koncentratu i już po ptokach.

Żeby odpowietrzyć układ zsuń wąż od nagrzewnicy który idzie do kabiny(lewy)włącz nawiew na szybę i czekaj kontrolując stan płynu w zbiorniczku wyrównawczym wraz z temp na kanale 51 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...