Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaryjne otwieranie drzwi


LiveCam

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam dość śmieszny problem . Otóż jak zauważyłem w B8 padają zamki w drzwiach ( z pilota nie da się otworzyć tylko od wewnątrz ) - niezrozumiały sygnał itp . Poczytałem trochę, że można spróbować coś przeczyścić itp . Tak więc zabrałem się za to. Rozmontowałem boczek drzwi wszystko fajnie pięknie, ale przy wykręcaniu zamka zorientowałem się że śruby od zamka to wcale nie torx . No więc skręciłem i postanowiłem to zostawić do momentu zakupu klucza . Oczywiście przez roztargnienie kiedy już zmontowałem drzwi i nimi trzasnąłem zdałem sobie sprawę, że nie włożyłem cięgna od klamki i zapadłą wielka cisza .... BO DRZWI NIE OTWIERAJĄ SIĘ ANI OD ZEWNĄTRZ ANI OD ŚRODKA .....

Jak najbardziej w odpowiedziach należy się ze mnie śmiać :D Ale, czy zna ktoś sposób na otwarcie drzwi przy kompletnej awarii zamka ? Pomyślałem o wiązce elektrycznej, tak aby wymusić otwarcie drzwi . Niestety nie mogę znaleźć nigdzie schematu .... Czy ktoś takowy posiada ? Chodzi o drzwi przednie pasażera .

Liczę się z tym, że w ostateczności będę musiał rozciąć boczek, ale może ktoś jest mi w stanie jakoś pomóc bezinwazyjnie :) :) :)

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupi pomysł, ale ja bym popróbował ze 100 razy otworzyć centralny, może za którymś razem zaskoczy i otworzysz klamką zewnętrzną? U mnie jak się zamki sypały, to raz na jakiś czas otwierały się razem z centralnym, zwłaszcza w sekwencji: otwarcie centralnym, pociągnięcie za klamkę, zamknięcie centralnym, otwarcie centralnym -> klamka zewnętrzna działa.

Spróbuj, co Ci szkodzi ;)

No chyba, że nie podłączyłeś też klamki zewnętrznej / kostki od sterownika drzwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji nie ma głupich pomysłów :) zamek na szczęście jest podłączony .... Spróbuje jeszcze raz ale centralka ma chyba jakieś zabezpieczenie bo próbowałem juz coś podobnego i po ok . 30 razie przestała kompletnie reagować na pilota . Wszystkie przyciski przestały działać . Po przekręceniu kluczyka w zamku tak jakby sie zresetowało i wszystko wróciło do normy ....

No cóż spróbuje jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rozwiązałeś problem??

Edytowane przez Gajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...