Jump to content

sowiq

Pasjonat
 • Content Count

  633
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16

About sowiq

Informacje

 • First name
  Krzysztof
 • Location
  Warszawa

Car

 • Car model
  A4 B9 Allroad
 • Car body
  Avant
 • Year of production
  2017
 • Engine
  2.0 TFSI
 • Engine code
  CYRB
 • Drive
  quattro
 • Gearbox
  S-Tronic
 • Fuel
  PB

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. sowiq

  B9 Fellows

  Zgadzam się z tym w 100%. Konfigurację nowego Audi rozpoczynam od Matrixów i Webasto.
 2. sowiq

  B9 Fellows

  Panowie, Webasto jest rozwiązaniem wszystkich waszych problemów Niby trochę kosztuje, ale nie trzeba brać innych rzeczy jak ogrzewana szyba, kierownica czy nawet fotele. Wziąłem to przy konfiguracji swojej A4 i teraz nie wyobrażam sobie auta bez tego dodatku. Zwłaszcza jak ktoś ma małe dzieci i diesla, który potrzebuje dużo więcej czasu na zagrzanie.
 3. sowiq

  B9 Fellows

  Pędzelek detailingowy? Jak sobie ostatnio kupiłem jeden, to używam do wszystkiego
 4. sowiq

  B9 Fellows

  A tam nie powinno jeszcze być plastikowe nadkole?
 5. sowiq

  B9 Fellows

  Czy jest jakieś ogólnodostępne źródło, w którym można sprawdzić listę podobnych akcji serwisowych, które ASO wykonują tylko w przypadku reklamacji?
 6. sowiq

  B9 Fellows

  Na filmie jest auto demo z salonu, którym jeździłem w lutym tego roku. Myślę, że ogarnęliby akcję serwisową, gdyby w tym leżał problem. Swoją drogą, nawet Zachar w swoim teście zwrócił uwagę, że to auto strasznie długo się zbiera do przyspieszania po wciśnięciu gazu. Inni Youtuberzy zresztą podobnie oceniają ten aspekt.
 7. sowiq

  B9 Fellows

  Mówicie, że A4 z S-Tronic długo się namyśla? Bynajmniej. Jeździłem jakiś czas temu nową Q7 50 TDI i tam to dopiero trzeba się naczekać na zmianę biegu. Byłem tak zdziwiony, że aż nagrałem film. Polecam oglądać z dźwiękiem, bo słychać kiedy auto faktycznie zaczyna jechać. Od wciśnięcia pedału gazu do czasu, kiedy auto zaczyna przyspieszać mijają lekko 2 sekundy.
 8. sowiq

  B9 Fellows

  A nie myśleliście o tego typu urządzeniach? Z tego co pamiętam to chyba Zachar testował coś takiego w jednym ze swoich nagrań. Ja ogólnie uważam, że w codziennym używaniu różnego rodzaju etui generują więcej problemów niż keyless daje wygody. A w domu wystarczy kluczyk owinąć folią aluminiową czy chociażby wrzucić do blaszanej puszki.
 9. Ale przecież po VINie z tego samego dowodu widać, że to B9.
 10. A w zasadzie jaka różnica co tam wpisali?
 11. @krzemien7 wcisnąłem ją po prostu palcami. Podsufitka na pewno nie jest przyklejona (a przynajmniej nie jest tak robione fabrycznie). Jeśli chodzi o napięcie, to sprawdź nie tylko przy wyłączonym zapłonie, ale też zamkniętych i zaryglowanych drzwiach. Weź pod uwagę, że w niektórych elementach wyposażenia zasilanie jest podawane również po wyłączeniu zapłonu, a wszystko gaśnie dopiero jak zamkniesz auto. Nie dam sobie teraz głowy uciąć, ale zasilanie raczej na pewno znika w segmencie B albo D.
 12. Ewentualnie rzuć okiem jak zrobiłem to u siebie w sposób bezinwazyjny:
 13. @krzemien7 w jednej z kostek bezpieczników pod stopą (widoczne na zdjęciu powyżej) pojawia się zasilanie po zapłonie. W innej jest podane na stałe. Wystarczy sprawdzić miernikiem, dołożyć pin z kablem + bezpiecznik i masz profesjonalnie pociągnięte zasilanie, bez cięcia izolacji na fabrycznych kablach. Tutaj info o pinach:
 14. Wszystkim tak wpisują. Widocznie w swoich systemach nie mają modelu B9.
 15. Cześć, szybkie pytanie. Niedługo w moje ręce wpadnie salonowa Q7. Chciałbym ją zabezpieczyć, żeby trochę dłużej pocieszyć się świeżym lakierem. Z tego co wiem, najlepszą opcją będzie folia PPF (są inne?). Ale nie wiem czy jest sens kłaść ją na całe auto - raczej skupiłbym się na przedniej części (maska, błotniki, słupki A, może część dachu). A co położyć na pozostałą część? Gdzieś obiło mi się o uszy, że dobrze jest na folię położyć dodatkową powłokę. Czy coś takiego się robi? I ostatnie pytanie - czy macie do polecenia jakieś sprawdzone miejsce w mazowieckim, gdzie bez s
×
×
 • Create New...