Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy maniaków B9 :)

W końcu dorobiliśmy się działu dla naszego modelu. Zapraszam do dyskusji o wszystkim i o niczym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, dajesz na spota za 30 minut i rezerwuj w marcu czas na BT :) za chwilę obgadamy.

ps dobry pomysł, ciekawe czy nie za wcześnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł dobry, trochę tego już jeździ, do tego trzeba temat trochę zgłębić bo to elektronicznie inne auta niż b8, szkoda tyko że większość aut w leasingach i modów za dużo nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcin_o23 napisał:

pomysł dobry, trochę tego już jeździ, do tego trzeba temat trochę zgłębić bo to elektronicznie inne auta niż b8, szkoda tyko że większość aut w leasingach i modów za dużo nie będzie ;)

Akurat leasing nie przeszkadza w modach. Raczej gwarancja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze jestem troszke przerazony B9

BCM 09 to jaka masakra jest :)  mały bład w kodowaniu i mozna sobie narobic biedy w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kosmita napisał:

Akurat leasing nie przeszkadza w modach. Raczej gwarancja..

To się rozumie samo przez się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wrclaguna napisał:

Powiem ze jestem troszke przerazony B9

BCM 09 to jaka masakra jest :)  mały bład w kodowaniu i mozna sobie narobic biedy w aucie

Grzesiu ty nie płacz, tylko się ucz, bo ktoś będzie musiał pomagać tym z ASO, albo robić to za nich :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kosmita napisał:

ps dobry pomysł, ciekawe czy nie za wcześnie..

Na ulicach sporo B9 już widuję. Ciekawe tylko ile z nich jest forumowe :)

 

1 godzinę temu, wrclaguna napisał:

BCM 09 to jaka masakra jest :)  mały bład w kodowaniu i mozna sobie narobic biedy w aucie

Czemu? Strzela focha i nie daje szansy na poprawę kodowania w razie czego? Miałeś już jakieś niespodzianki?

 

12 godzin temu, marcin_o23 napisał:

modów za dużo nie będzie ;)

U mnie na pierwszy ogień idzie przelotka do zasilania lusterka ("przedłużacz" z dwiema wtyczkami i kabelkiem, z którego będę ciągnął zasilanie). Planuję w ten sposób podłączyć kamerkę. Sposób nieinwazyjny i w pełni odwracalny w razie czego.

 

I od razu pytanie - czy w jakimś sterowniku mogą się zapisywać informacje o podłączeniu VCDS? Ewentualnie czy coś takiego może być wysyłane przez Audi Connect? Bo przyznam, że jeszcze się nie podłączałem, bo jestem trochę zesrany :decayed: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sowiq napisał:

 

I od razu pytanie - czy w jakimś sterowniku mogą się zapisywać informacje o podłączeniu VCDS? Ewentualnie czy coś takiego może być wysyłane przez Audi Connect? Bo przyznam, że jeszcze się nie podłączałem, bo jestem trochę zesrany :decayed: 

 

Niech Grzesiu potwierdzi, ale jak pytałem się w salonie to powiedzieli, że widzą każde podłączenie komputera i można stracić gwarancje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kosmita napisał:

w salonie to powiedzieli, że widzą każde podłączenie komputera i można stracić gwarancje..

:o

 

[edit]
Poczytałem warunki gwarancji i jedyne, do czego mogą się ewentualnie przyczepić to "wykonywanie prac naprawczych, obsługowych lub konserwacyjnych niezgodnie z technologią określoną przez producenta albo niezgodnie z instrukcjami obsługi, napraw lub konserwacji...". Pytanie jak dowolnie mogą to interpretować ;)

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno właśnie tak jak napisałem - mistrz serwisu powiedział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale brać sobie wszystko do serca to co mówią w serwisie nie ma sensu.

Mi raz jeden mistrz serwisu powiedział że nie mogą sprawdzić poziomu oleju w skrzyni, mogą tylko wymienić i wtedy weryfikować :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, komoornik napisał:

Mi raz jeden mistrz serwisu powiedział że nie mogą sprawdzić poziomu oleju w skrzyni, mogą tylko wymienić i wtedy weryfikować :o

Co nie do końca musi być bzdurą. Wymieniałem olej w Multitronicu u znajomego w warsztacie. Tam olej wlewa się od dołu. Korek spustowy ma 2 "tryby" - wykręcasz całkowicie i olej spływa ze skrzyni, a jak wkręcisz jedną część (z "kołnierzem"), to czymś w rodzaju strzykawki wlewa się olej tym samym otworem. Nie jestem przekonany czy jest tam miejsce na jakiś bagnet...

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kosmita napisał:

Niech Grzesiu potwierdzi, ale jak pytałem się w salonie to powiedzieli, że widzą każde podłączenie komputera i można stracić gwarancje..

@wrclaguna masz jakieś informacje na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Warszawie na spoty może nie długo dołączy kolejna b9, bo @INFOLUDEK czeka na odbiór. Więc będzie ciekawie ;) Rozwijajmy się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sowiq napisał:

Co nie do końca musi być bzdurą. Wymieniałem olej w Multitronicu u znajomego w warsztacie. Tam olej wlewa się od dołu. Korek spustowy ma 2 "tryby" - wykręcasz całkowicie i olej spływa ze skrzyni, a jak wkręcisz jedną część (z "kołnierzem"), to czymś w rodzaju strzykawki wlewa się olej tym samym otworem. Nie jestem przekonany czy jest tam miejsce na jakiś bagnet...

W innym ASO bez zbędnych pytań sprawdzili poziom i uzupełnili (był mały ubytek po odłączeniu chłodnicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździcie na wymianę oleju ze swoim olejem, czy bierzecie co zaleją w ASO?

Pytam, bo do tej pory byłem przekonany, że będę woził swój olej. Ale znajomy opowiedział mi historię swojego szefa, który tak właśnie robił ze swoją Mazdą 3 MPS. Wszystko było bezproblemowo do momentu jak po jednym z serwisów wywaliło mu korbowód. ASO oczywiście zwaliło winę na olej - że był złej jakości, podrobiony, itp. Sprawa poszła do sądu i miała polubowne zakończenie - wymiana silnika, ale koszty 50/50 między ASO i właściciela.

Z jednej strony nie chcę, żeby ASO lało jakiś shit, ale z drugiej nie chciałbym narażać się na ryzyko jak powyżej. 

Co o tym sądzicie? Jak żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pakiet serwisowy. Podjeżdżam i leją swój.

i w sumie to nie obchodzi mnie co leją, jak leją, co wymieniają, jak to robią, kiedy oraz gdzie. Auto ma być sprawne w 100% przez 3 lata, a potem podmieniamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kosmita, Ty masz Perfect Lease, a to trochę inna bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sowiq napisał:

@Kosmita, Ty masz Perfect Lease, a to trochę inna bajka :)

To nie jest inna bajka. APL to jest tylko produkt finansowy. Wcześniej miałem inne samochody czy to w innym leasingu czy za gotówkę i podejście mam zawsze takie samo. 3 lata ma jeździć (często częściej wymieniam) i ma się nic nie popsuć. Nigdy nie miałem samochodu dłużej niż 3 lata. Czasami po roku zmieniam. Tak już mam. I APL nie ma tu nic do rzeczy. Przez 3 lata samochód ma mi służyć i być sprawny. A co tam leją.. jak nie wpływa to na osiągi a samochód mi jeździ jak trzeba przez 3 lata to jest dla mnie ok. Tankuje zawsze najlepsze paliwo i olej chce lać też najlepszy ale ufam, że w ASO nie zrobią za dużej lipy bo sami to odczują. Nie przyczepią się bo serwisowałeś tylko u nich. I to jest to na czym mi zależy.

A pakiet serwisowy można wykupić bez względu na finansowanie.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...