Jump to content

Kosmita

Klubowicze
 • Content Count

  293
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

31

3 Followers

About Kosmita

Informacje

 • First name
  Paweł
 • Location
  Warszawa

Car

 • Car model
  RS5
 • Car body
  Sportback
 • Year of production
  2019
 • Engine
  2.9 V6
 • Engine code
  1B
 • Drive
  quattro
 • Gearbox
  Tiptronic
 • Fuel
  PB

Recent Profile Visitors

3,952 profile views
 1. Działa bez ACC. Nawet w konfigu jest jako odrębna opcja - nie musisz w ogóle mieć acc żeby mieć LA. W MMI ustawiasz sposób działania - pózno czyli reaguje dopiero jak najedziesz na linie (jak to nazwałeś jak pijany kierowca) albo wcześnie i wtedy Cię prowadzi po pasie. Jedyne co nie działa przy wyłączonym ACC to asystent jazdy w korkach.
 2. Najczęstrza opcja to choćby przybliżanie oddalanie mapy. Opcja, którą używam najczęściej. Teraz robię to nawet o tym nie myśląc. A w nowym to rękę trzeba wyciągać trzymać, precyzyjnie się tego nie zrobi.. ps. Ja nie mam nic przeciwko dotykowemu jak w a6/7. Ale tu po prostu słabo ergonomicznie to zrobili..
 3. Dev nikt nie kwestionuje wiedzy technicznej jaką posiadasz. Nie omawialiśmy też teraz zalet i wad torsena. Chodziło o prosty fakt - nazwa torsen już od wielu lat w Audi oficjalnie nie funkcjonuje pomimo, że potocznie nazywa się torsenem stały napęd na 4 koła występujący w Audi. Najpierw piszesz, że to niemożliwe, a u góry przyznajesz rację..
 4. no nic. Wszyscy zmyślają dalej nie ma sensu więc dyskutować. Dobrej nocy.
 5. Jak już to się mylę, a nie zmyślam. Widziałeś artykuły. Jak masz jakiekolwiek potwierdzenie swojej tezy to wrzuć, chętnie poczytamy Ps. I nadal uważam, że się Mylisz i dajesz niewłaściwe przykłady. Chleb to chleb. To nie nazwa własna. Z torsenem jest tak jak ze słowem ‚adidasy’ jako rodzajem butów gdzie inne marki nie mogą jej (tej nazwy) używać mimo, że w pewnym momencie tak się przyjęło. Torsen jest podobnie jak adidas nazwą własną zastrzeżoną, a nie rodzajem napedu. Mimo, że potocznie przyjął się jako rodzaj napędu. Ps takich nazw masz dużo. Różnica między nimi, a Twoim chlebem jest taka, że najpierw powstał produkt o odpowiedniej nazwie, a potem nazwa ta się przyjęła jako potoczne określenie tego rodzaju produktów. Cola, pampersy, aspiryna czy jeep. Chleb to nazwa chleba. Nie wzięła się od piekarni o nazwie „chleb”
 6. No właśnie, dzięki Maciek Natomiast od 2007 roku bodajże czy 8-go Audi nie korzysta z tej nazwy. Rozmawiałem osobiście z jednym z dyrektorów Audi Polska powiedział, że Audi od tamtych lat utraciło prawo do używania tej nazwy. Sam byłem zdziwiony. Dev jeszcze raz radzę Ci liznąć trochę tematu zanim napiszesz do kogoś „piszesz głupoty” bądź „zmyślasz”. Staram się Ci logicznie argumentując wytłumaczyć co mam/miałem na myśli, ale nie będe tego robił jak w odpowiedzi bez argumentu dostanę rzucone krótkie „bredzisz”.. tym bardziej, że się mylisz i Maciek Ci udowodnił, że jest zastrzeżona. Jeszcze raz pozdrawiam
 7. Pokrętła w A4 brakuje poprzez chamską dziurę do niczego w tym miejscu. O to głównie chodzi, mniej o funkcjonalność plus to co don dżonson napisał, w A4 ekran do dotyku jest za wysoko i za daleko.
 8. Nie piszę głupot. Pomyliłeś dwie rzeczy. Zobacz sobie, że Audi już od dawna nie używa nazwy Torsen(R) tylko nazwywa to stałym napędem na 4 koła. Dlaczego? Ponieważ straciło prawo do używania tej nazwy co wcale nie oznacza, że tego typu napęd w Audi nie występuje. Występuje nadal choćby we wszystkich modelach Audi Sport. Ale Audi nie może go już od kilku ładnych lat nazywać Torsenem. Druga rzecz to dlaczego Audi wprowadza inne napędy. Z różnych względów. Przede wszystkim torsen jest duży więc nie nadaje się do np takiego tt. Stąd powstał haldex bo tam silnik ma inne ułożenie i torsen by się nie zmieścił. Ultra natomiast, i tutaj zgoda, powstało przez to, że Kowalski wybierze BMW bo w katalogu przez napęd będzie 0,3 l/100 mniej spalało. Ultra powstało po to żeby katalogowo spalanie wyglądało lepiej. Tyle Podsumowując w mojej wypowiedzi nie stwierdziłem, że ultra powstało przez to, że Audi straciło prawa do nazwy. To tylko nazwa a technologie Audi wciąż ma. Dodałem o nazwie tylko taki smaczek jako ciekawostka. Także przed takimi zdaniami jak „piszesz głupoty”, polecam przeczytać drugi raz aby spróbować zrozumieć wypowiedź Pzdr
 9. Musieli wywalić. Mieli dwie opcje - albo przejąć mmi dotykowe z a6/7 albo rozwijać mmi z a4. Wybrali dotykowe a tam nie ma miejsca na pokrętła wjęc nie mogli go zostawić bo Software nie przewiduje takiej opcji..
 10. No nie prawda. To jest opis ultra, które weszło od 2017 roku mniej więcej. z jednej strony nikt nie ma torsena od wielu lat w Audi bo Audi przegrało sprawę i nie może używać tej nazwy ale co do zasady działania do 2016 roku był napęd permanentny a teraz został w takiej postaci tylko w modelach Audi Sport
 11. Ale zaraz zaraz. Ty masz 2016. I masz torsena jeszcze. Tak jak ja.
 12. Quattro ultra to taki haldex obrócony 90 stopni. Napęd rozłączany i dołączany sprzeglami
 13. Ja oglądałem już polifta i jakoś tak niekoniecznie jestem zachwycony. Kwestia przyzwyczajenia. Kiepsko ze brakuje pokretla mmi. Taka dziwna dziura tylko..
×
×
 • Create New...