Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi S3 8Y Sportback 2.0 R4 TFSI quattro S-tronic 310KM


Kosmita

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

zamówienie już dawno dopięte, auto będzie w ciągu 3 tygodni, a że jest w miarę ciekawe to warto o tym wspomnieć i na forum.

Do rodziny naszych aut dołącza nowe Audi S3. Sam jestem ciekawy jak to będzie jeździło. Jak zamawiałem, niestety nie było w Polsce dostępnej wersji First Edition (weszła dopiero kilka dni temu) - wyróżnia się bogatym wyposażeniem i przede wszystkim czarnymi emblematami, ringami i końcówkami wydechu. Ale praktycznie moja będzie wyglądała bardzo podobnie. Zamówiłem już nawet oddzielnie czarne emblematy S3 oraz ringi Audi. Końcówki układu też mają mi zrobić czarne - wszystkich tych rzeczy nie ma oddzielnie w konfiguratorze dla S3 bez pakietu First Edition (czemu? sam nie wiem).

Auto w kolorze Python Yellow w pełnym pakiecie czerń. Wyposażenie z grubsza to nie full opcja, ale dużo rzeczy, które powinny się znaleźć w takim aucie. M.in. matrixy z wizualizacją przód/tył, czarne koła, okno dachowe, siedzenia sportowe w Alcantarze, B&O, Audi Virtual Cockpit Plus, oświetlenie Ambiente Plus, Phone Box, Audi Smartphone Interface, elektryczna klapa bagażnika, Komfortowy kluczyk, składane i samo-ściemniające się lusterka wraz z bez ramkowym lusterkiem środkowym, sportowa kierownica spłaszczona. Samochód do miasta więc z asystenów tylko Lane Assist, Side Assist, Asystent parkowania z Audi parking system plus, Kamera cofania, Pre Sense Front i Auto Hold. Zawieszenie sportowe, Audi Drive Select z progresywnym układem kierowniczym.

Podsumowując, wg nas bardzo fajne auto względem poprzednika (S3 8V) jeżeli chodzi o wnętrze. Wreszcie czuć świeżość, nowoczesność. Grafiki wyświetlane na ekranach już nie trącą czasem, a sam ekran ma dobrą rozdzielczość - tutaj widać największą różnicę. Natomiast z zewnątrz fajna sprawa to ostrzejsze linie, RS-owy grill wraz z wcięciem w klapie. Osiągowo bardzo podobnie bo i moc praktycznie ta sama - 310 KM (4,8 do setki, poprzednik miał chyba 4,7). Myślę, że auto do miasta w sam raz.

Poniżej zdjęcia z konfiguratora (bez czarnych ringów, emblematów oraz wydechów), oczywiście jak odbiorę podrzucę zdjęcia na żywo wraz z opisem wrażeń z jazdy, bo tych aut jeszcze nie ma więc nawet nie miałem okazji się nim przejechać. 

PS. dorzucam zdjęcia, jak będzie wyglądał z czarnymi ringami, emblematami i końcówkami wydechu ;)

Z pozdrowieniami.

Przechwytywanie.PNG

Przechwytywanie2.PNG

Przechwytywanie3.PNG

Przechwytywanie4.PNG

Przechwytywanie 7.PNG

Przechwytywanie 8.PNG

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, qruku napisał:

Dobry wybór i super kolor :thumbup:

Kolor powiem Ci, że taki eksperymentalny jak dla mnie. Ale podobają mi się A35 w takim, więc zdecydowaliśmy się spróbować. Jeździć będzie żona, a zaakceptowała także ufff :) Trzeba będzie w lakier do paznokci tylko zainwestować i żółte etiu do srajfona :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2020 o 22:44, reikeb napisał:

No proszę kolejne fajne kolorowe autko w stajnie , super !!! :D

No dzięki. Jak odbierzemy to wrzucimy na żywo. Sam jestem ciekawy jak będzie się prezentować i jeździć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miód ze smalcem ... :decayed:

 

 

 

 

graty nabytku !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dev napisał:

miód ze smalcem ... :decayed:

 

 

 

 

graty nabytku !!!!!!

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia z jazdy, wykończenia oraz multimediów?  Pokaż foty wnętrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ się fajnie. Nie można narzekać. Wykończenie plastikowe ale też te plastiki udają coś więcej. Na pewno jest lepiej niżw 8V. No i multimedia - można narzekać, że dotykowe itd itp, ale procesor systemów, rozdzielczość i sposób działania jest już mocno do przodu. Kilka fotek z zewnątrz z niedawnej sesji, a ze środka muszę coś zrobić bo chyba nie mam ?

7E1BFF04-82C4-4439-B1DF-91D249A8DBA5.jpeg

04407C41-773B-4E2F-994A-93F8162F795F.jpeg

C5791782-AD20-4B3F-89D0-4AC7BA12192D.jpeg

A4AE1334-1439-4A69-875E-393C873AE289.jpeg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych zdjęciach ładnie wygląda to żółte S3 i dobrze się komponuje z niebieskim RS5.

 

Edytowane przez granatowy
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor z pewnością przyciąga uwagę i wzrok :evil2:

Pasuje taka "eksperymentalna" barwa do S3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna furka :)

Mam nadzieję, że kiedyś się na taką przerzucę ale jak na tą chwilę śmigam swoją starszą RS-ką :D Jak Cię będę mijał kiedyś będę trąbić! Szerokości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2021 o 11:28, Lukas1974 napisał:

Bardzo fajna furka :)

Mam nadzieję, że kiedyś się na taką przerzucę ale jak na tą chwilę śmigam swoją starszą RS-ką :D Jak Cię będę mijał kiedyś będę trąbić! Szerokości!

Jak spotkasz S3 to będziesz trąbić na żonę i może nie zrozumieć :D Jak spotkasz RS5 to na mnie ;)

Fajna RS3 Twoja również. U nas w ekipie jeździ taka zrobiona na 500+ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrzutowa jajecznica.  :banan:

Jak bedziesz kiedyś sprzedawał to zaklepuję już . :buhaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, a jak oceniasz jakość audio ? Moim zdaniem tragedia jak na B&O. Moja żona sama zwróciła uwagę na to, że dużo gorzej gra niż w poprzednim aucie. Próbowałem coś tam poustawiać, ale dalej lipa i nic z tego raczej porządnego nie będzie. Jak twoim zdaniem to wygląda u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2021 o 14:55, Kosmita napisał:

Jak spotkasz S3 to będziesz trąbić na żonę i może nie zrozumieć :D Jak spotkasz RS5 to na mnie ;)

Fajna RS3 Twoja również. U nas w ekipie jeździ taka zrobiona na 500+ ;)

Haha ta pewnie pomyśli co za jełop, chyba chce mnie poderwać :D i telefon do Ciebie, że jakiś natręt ją napastuje :P Będę musiał wozić jakiś trunek w bagażniku na wszelki wypadek, oczywiście w podarku bo nie będziemy spożywać. Pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2021 o 09:11, Carlos* napisał:

Paweł, a jak oceniasz jakość audio ? Moim zdaniem tragedia jak na B&O. Moja żona sama zwróciła uwagę na to, że dużo gorzej gra niż w poprzednim aucie. Próbowałem coś tam poustawiać, ale dalej lipa i nic z tego raczej porządnego nie będzie. Jak twoim zdaniem to wygląda u Ciebie.

Wydaję mi się, że jakoś gorzej od B&O w poprzedniej A3 nie gra. Każdy model w dół to ten B&O jest słabszy niestety. Ja uważam, że w A4/5 jeszcze jest znośnie ale jak porównasz to do B&O Advanced w najnowszej (ten za 30k zł plus) to też gra słabo. W S3 gra ciut słabiej ale jakoś gra. Jak by człowiek miał za to dopłacić 10k to bym się zmartwił ale w S3 nie była to duża dopłata..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...