Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Q7 2021 S-line, 55 TFSI (340 KM)


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Co tu dużo pisać... robię przesiadkę z A4 Allroad na Q7 :decayed:

Zastanawiałem się czy wrzucać tutaj tego posta, bo mam wewnętrzny opór przed chwaleniem się takimi rzeczami, ale pomyślałem, że może ktoś będzie miał jakieś pytania techniczne dotyczące tego modelu i będę mógł jakoś pomóc. Sam trochę szukałem i poza pobieżnymi filmami na YT w internecie praktycznie nie ma takich informacji.

Z ciekawszych rzeczy na wyposażeniu:

  • Matrix HD LED + lasery 
  • night vision
  • tylna oś skrętna
  • webasto
  • wentylowane fotele
  • B&O
  • homelink (na razie na etapie próby zakodowania z bramą garażu osiedlowego...)
  • zabezpieczenie folią PPF full front + ceramika na całość

Nie będę się jakoś mocno rozpisywał nad autem, ale chętnie odpowiem na ewentualne pytania :)

image.png

image.png

  • Pomoc techniczna 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuszne fotele, mi się jedynie nie podobają chromy - ale to kwestia gustu.. brałeś ze stocku czy konfig? jeżeli konfig, to jestem ciekaw ja długo czekałeś na auto bo słyszałem o chorych terminach.. niech się spisuje!

P.S. ile to pali? mój brat ma przedlifta 50 tdi i jego spalanie jest wręcz śmieszne jak na takie auto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna, gratulacje! :thumbup1: wentylacja foteli bardzo przydatny dodatek:wink:

Wrzuć trochę więcej zdjęć. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna Q7, lift robi mega robotę, kolor super, jedynie jak dla mnie brakuje pakietu czerń, wnętrze fajne, gratulacje :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje wozu!

Jak wyżej, przydałoby się więcej zdjęć wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jedrekx napisał:

brałeś ze stocku czy konfig?

Konfig. Zamówienie złożone 18. lutego, auto było w salonie na początku lipca. A potem stało prawie 3 tygodnie w oczekiwaniu na rejestrację, przez urzędy pracujące na pół gwizdka.

Może później wrzucę więcej zdjęć, ale tak jak pisałem - nie wrzucam tutaj auta, żeby się jakoś mocno chwalić. Nie mniej dziękuję wszystkim za pochwały samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jedrekx napisał:

P.S. ile to pali?

Różnie. Przy spokojnej jeździe po mieście bardzo łatwo zejść ze średnią poniżej 12 l. Na autostradzie nie miałem jeszcze okazji przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sowiq napisał:

Przy spokojnej jeździe po mieście bardzo łatwo zejść ze średnią poniżej 12 l.

Jeśli to prawda i zgadza się komputer z dystrybutorem to bdb wynik, lepszy niż w B7 1,8T w quattro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petarda fura, kolor skóry w środku mega :slina: Na zdjęciu wygląda na maleństwo :polew: ale w rzeczywistości mega czołg :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, do zakupu na własność to jeszcze całkiem długa droga ;)

Dzięki wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę starał się wrzucać tutaj różne ciekawostki, których próżno szukać w recenzjach na YT. Poza oczywistymi zaletami tego auta postaram się też znaleźć parę niedociągnięć. 

Bagażnik i przestrzeń pod jego podłogą:

  • bagażnik jest raczej słabo oświetlony w nocy. Dwa światełka po bokach niewiele dają na tak dużą powierzchnię, przydałoby się jeszcze coś od góry
  • "siatka zabezpieczająca bagaż" (dodatkowa opcja) wrzucona jest luzem i nie za bardzo wiadomo co z nią zrobić. W A4 była w postaci rolki montowanej obok rolety bagażnika, tutaj po prostu leży w bagażniku.
  • akcesoria do mocowania bagażu (aluminiowa poprzeczka, pasy z rolkami) również nie mają swojego miejsca do schowania pod podłogą. Póki co nie demontuję ich przez to z bagażnika. 
  • pod podłogą jest całkiem sporo miejsca, ale jest ono zupełnie niezorganizowane - jest po prostu kilka "dziur" w przypadkowych miejscach pomiędzy modułami, narzędziami i kołem dojazdowym i nie za bardzo wiadomo co można z nimi zrobić.

2021-08-08 15.10.58.resized.jpg

2021-08-08 15.09.07.resized.jpg

2021-08-08 15.08.28.resized.jpg

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sowiq napisał:

 

  • "siatka zabezpieczająca bagaż" (dodatkowa opcja) wrzucona jest luzem i nie za bardzo wiadomo co z nią zrobić. W A4 była w postaci rolki montowanej obok rolety bagażnika, tutaj po prostu leży w bagażniku.

U mnie siatka jest także luzem. Pewny jesteś że w a4 była na rolce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał:

Pewny jesteś że w a4 była na rolce? 

Tak, bo miałem u siebie. Z tym, że nie mówię o siatce rozpiętej na haczykach w bagażniku, tylko tej dodatkowej oddzielającej przestrzeń bagażową. O tej:

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Q7 przychodzi coś takiego (luzem w bagażniku):

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...