Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Q7 2021 S-line, 55 TFSI (340 KM)


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna ciekawostka - internet.

W tym modelu Q7, w odróżnieniu do A4 B9, nie ma miejsca na włożenie swojej karty SIM. System ma wbudowaną kartę eSIM, której nie da się przekonfigurować. Przez to jesteśmy skazani na osobną licencję na Audi Connect oraz pakiet danych (np. do słuchania radia online). 

Pakiet danych trzeba sobie kupić na stronie cubictelecom.com  (po upierdliwej rejestracji i potwierdzaniu konta zdjęciem paszportu) i zaliczają się raczej do tych droższych.

Jak dla mnie to kolejne niepotrzebne utrudnienie i potencjalny koszt, bo wolałbym użyć swojej karty SIM, na której mam nielimitowany internet.

Zresztą miejsca na karty SD również nie ma. Muzykę można słuchać albo bezpośrednio z telefonu, albo podłączyć pendrive (dostępne tylko gniazda USB-C).

image.png

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ciekawostka. 

Na przedniej szybie, patrząc pod światło, można zobaczyć takie wyróżniające się miejsce. Czy ktoś wie co to może być? Myślałem, że to może jakaś antena GSM/GPS, ale to pole nie jest do niczego podłączone.

 

image.png

image.png

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest to ogrzewanie by widoczność kamery została zachowana w każdych warunkach i szyba w tamtym miejscu nie parowała oraz śnieg topniał. VAG stosuje od kilku lat bezprzewodowe ogrzewane szyby dzięki cieniutkiej warstwie srebrnej folii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież kamera jest w zupełnie innym miejscu. A na zdjęciu od środka widać, że nie jest to folia, tylko drobna siatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sowiq napisał:

Ale przecież kamera jest w zupełnie innym miejscu. A na zdjęciu od środka widać, że nie jest to folia, tylko drobna siatka.

:facepalm: Widzę, a raczej nie widzę, że nadszedł czas udać się do okulisty:decayed:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka drobna siatka w elektronice to filtr/ekran ale tylko w jednym takim małym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2021 o 15:31, jedrekx napisał:

P.S. ile to pali? mój brat ma przedlifta 50 tdi i jego spalanie jest wręcz śmieszne jak na takie auto..

Czyli ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten zaznaczony obszar to nie jest miejsce na jakiegoś viatoll'a żeby zasięg był lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, qujot napisał:

A ten zaznaczony obszar to nie jest miejsce na jakiegoś viatoll'a żeby zasięg był lepszy?

Cholera wie. Przekopałem instrukcję obsługi, ale nie ma w niej ani słowa na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, granatowy napisał:

Czyli ile ?

w trasie okolice 6,9, w mieście zależy.. zazwyczaj koło 10. jestem w szoku biorąc pod uwagę poprzednie Q7.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem trochę z systemem Homelink, żeby go ożenić z osiedlową bramą garażową. Chociaż samochód rozpoznawał sygnał pilota, a producent podaje, że system jest kompatybilny z tym radiem, to nie szło tego sparować.

Jedynym rozwiązaniem było dokupienie osobnego radia i dołożenie go do "puszki" ze sterownikiem. Koszt 210 zł na Allegro + robocizna serwisanta. Na razie działa :)

HOMELINK-ver-EU-zestaw-do-bramy-RADIO-PI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do auta podłączył i masz osobnego pilota? Czy używasz przycisków homelink w podsufitce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ten odbiornik serwisant podłączył do sterownika bramy garażowej. A sam odbiornik bez problemu dało się sparować z samochodem (dzięki pilotowi z zestawu).

Więc teraz mam w pełni działający system. No może do czasu aż ktoś z administracji osiedla zacznie się zastanawiać dlaczego w sterowniku bramy są dwa radia (jedno na piloty mieszkańców, drugie do mojego Homelink) :D 

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. nie pytałeś o zgodę na montaż i ingerencję w system bramy?:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o zgodę na dokodowanie przez serwisanta. A że się nie dało dokodować, to założyłem, że mam zgodę "domniemaną" :decayed:

Ale my nie o tym. Ergo z całej historii jest następujące: Homelink do działania w Polsce wymaga kombinacji

Edytowane przez sowiq
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne ze nie chciało to pójść, u mnie jak narazie koduje bramy bez problemu jeszcze jedna muszę dokodowac. Ja mam Macana ale to to samo co audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Muskel1 napisał:

Jakiego producenta ta brama? 

To jakiś ulep (inny napęd, inny sterownik, inne radio, a wszystko w jakiejś obudowie bez nazwy producenta), ale najważniejsza informacja to chyba to, że piloty działają w systemie DTM (pilot Neo). Może kwestia tego, że system jest na 433.92 MHz, a na stronie Homelink piszą o 433 MHz. Z drugiej strony odbiornik, który kupiłem, też jest na 433.92 MHz :eusathink:

@mlody020 no właśnie też się trochę zdziwiłem. Homelink bez problemu synchronizował się z pilotem, ale potem w żaden sposób nie dało się sprawić, żeby sterownik bramy zobaczył sygnał do przyuczenia. Serwisant, który takimi bramami zajmuje się na co dzień, załamał ręce i poradził osobny odbiornik. 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...