Jump to content

mlody020

Pasjonat
 • Content Count

  196
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

7

About mlody020

Informacje

 • First name
  Waldemar
 • Location
  Lubelskie

Car

 • Car model
  A4 B8 Allroad
 • Car body
  Avant
 • Year of production
  2010
 • Engine
  3.0 TDI V6
 • Engine code
  1B
 • Drive
  quattro
 • Gearbox
  S-Tronic
 • Fuel
  ON

Recent Profile Visitors

1,575 profile views
 1. mlody020

  B8 TrOOOOp

  No to skoro był fabrycznie to dwie możliwości: albo któryś sterownik uwalony jest (z tego co wiem to się zdarza dosyć często) albo nie byłeś w ASO na kalibracji. Tylko nie wiem czy jeżeli sterowniki są nieskalibrowane to sieją błędami. Tak czy siak do serwisu będziesz musiał pojechać bo (chyba) tylko oni są w stanie wykonać ten zabieg.
 2. mlody020

  B8 TrOOOOp

  Zapytam kolegi o to, bo chyba dokładał side assist w B8 albo q5. A jeździłeś na kalibrację do serwisu? Też możliwe, że sterownik jest któryś uwalony, jak masz gdzie to trzeba by je sprawdzić i ewentualnie postawić na nowo. Bo zakładam, że podłączyłeś wszystko zgodnie ze schematem i sprawdziłeś dwa razy czy jest ok.
 3. mlody020

  B8 TrOOOOp

  Kup najlepiej z nierdzewki wkręty, te za 2 dychy ja kupiłem i powiem tak szału nie ma. Już (po 2 m-cach) jest nalot rdzy. Więc będę jeszcze raz szukał czegoś lepszego, bo te zamienniki to szkoda wg. mnie kasy na nie wydawać.
 4. o widzisz, tak mi sie wydawało, że abs nie będzie siał tego problemu przy kodowaniu lamp
 5. I co faktycznie to była wina pompy?
 6. U mnie błędnie podłączone były cany, przy przekładce z przedlifta na polifta ze skrętnym światłem musisz wywalić 55AFS i kable, które tam były przedłużyć i podłączyć do BCM (Oczywiście poliftowego), ja przez przypadek odwrotnie podłączyłem cany i siały taki błąd aby zmieniałem kodowanie eby moduł widział lampy skrętne. a dokładnie chodziło o te kable: T26b/2 -> T16b/10 T26b/3 -> T16b/11
 7. Jest ;), ale w okresie zima mogę się tym zając ;),my używamy 3dsmax lub revita do wizualizacji, ale żeby coś zrobić dobrze potrzeba trochę godzin spędzić przed monitorem
 8. Fundament: zależy od tego jaki masz poziom wód gruntowych, od tego ile masz $ oraz czy masz piwnicę i na jakim poziomie wody gruntowe. Generalnie jeżeli nie masz wody gruntowej wysokiej, to bez różnicy co dasz, czy bloczek czy laną ściankę. I jedno i drugie musisz izolować przeciwwilgociowo pionowo i poziomo. (taniej wyjdzie bloczek betonowy położony na ławie żelbetowej, jak kolega powyżej napisał) Poddasze: Najlepiej jeżeli jest możliwość zrobić lane (nie płyta GK), kosztuję trochę więcej niż lekka zabudowa, ale znacznie lepsza akustyka, termika oraz nie pęka (GK też nie pęka jeżeli wykonawca wie jak należy to wykonać) Czy piana czy wełna. I jedno i drugie może być, ale tylko dobrych producentów i parametrów. Wełna jak będzie słaba, to "siada" i z 25 cm po kilu latach robi się 15 - 20 cm, ponadto przy wełnie możliwość występowania mostków termicznych ( ale tu znowu kwestia wykonawcy i staranności wykonania) Piana podobnie jak wełna, dobra będzie jeżeli będziesz mieć dobrej jakości (bo wykonawcy kombinują i ori pianę rozcieńczają i efekt podobny jak ze słabą wełną "siada"), z pianą "mniejsze" występowanie mostków termicznych. Ponadto przy pianie musi robić to ktoś kto wie jak, bo między pianą, a połaci dachową musi być szczelina i jeżeli jej nie ma, może następować zawilgocenie elementów więźby dachowej. Raczej piana wyjdzie drożej. Deskowanie pełne czy nie? Co daje pełne deskowanie - usztywnia całą konstrukcje więźby dachowej (chociaż w obliczeniach konstrukcyjnych tego się nie uwzględnia i nie jest ono traktowane jako element konstrukcyjny (uwzględnia przy zbieraniu obciążeń na dach, ale to co innego)) - lepsza akustyka dla poddasza - ale większy koszt wykonania - trzeba zrobić odpowiednią wentylację (deskowanie z czego ma być ewentualnie wykonane ?) Osobiście uważam, że jeżeli pokrycie dachowe nie wymaga deskowania pełnego to ja bym go nie stosował. Niejednokrotnie robiłem ekspertyzy techniczne i domów jednorodzinnych gdzie w przypadku występowania deskowania pełnego nie miało znaczenia na uszkodzenia konstrukcji jak i na występowania mostków termicznych (pomiar kamerą termowizyjną). Generalnie zadałeś pytania, na które są różne odpowiedzi i w śród wykonawców i projektantów (no może za wyjątkiem lane ściany fundamentowe czy nie) tu zależy z reguły od tego w czym się kto specjalizuje i jaką technologią wznosi dom i też takich będzie używał argumentów, że lepiej tak czy tak.
 9. mlody020

  B8 TrOOOOp

  Miałem dodać te heble jak u mnie wyglądają (sorrki za zwłokę czasu ale jak już miałem robić foty to koleś mi w d..pe wjechał i musiałem ogarniać samochód, który jeszcze nie jest zrobiony ehhh) https://i.postimg.cc/WzH0kRtk/IMG-20190530-182608.jpg https://i.postimg.cc/CxQxDjG9/IMG-20190530-182703.jpg i tył (nie mam nic lepszego) https://i.postimg.cc/6p2NkFZ1/IMG-20190530-182633.jpg
 10. Jestem ciekaw czy oby na pewno jest to powód tego błędu, czy tylko pokrewna. Ponieważ u mnie ten powodowany był zupełnie z innego powodu.
 11. PS. co do możliwości BCM jest tylko jedna, nie ma więcej możliwości.
 12. Jak jesteś z Puław i bywasz w Polsce to (tylko z autem?) to ja bym robił AFS (oprócz skrętnych lampek masz jeszcze doświetlanie zakrętów, można zamontować ADS poliftowy, w sensie przycisku i kilka innych rzeczy zrobić) , wiesz ja miałem o tyle lipnie, że nie znałem nikogo kto robił by taki setup (jak już pytałem to mówili że się nie da tego ogarnąć) i już w ogóle jako pozbyć się błędów na bcm, które wywalało nie wspominając na temat wykonania nastaw podstawowych dla lamp oraz działaniu gratów przedliftowych na poliftowym bcm. . . ale temat przebrnąłem, odziwo dostałem bardzo dużo pomocy do naszych zachodnich sąsiadów (DE). Tel wysłałem na PW.
 13. Nie wiem skąd jesteś, ale jeżeli chcesz zrobić bixa skrętnego to proponuję Ci najpierw znaleźć kogoś kto w Twojej okolicy to robił. Bo nie chodzi o samo podciągnięcie kabli i zrobienie kodowania, ponieważ z wymianą BCM wiąże się znacznie więcej... - inny serwotronik w przedlificie i polifcie - inna blokada układu kolumny - kwestia obsługi skrzyni biegów - i jeszcze kilka innych rzeczy, które wychodzą przy zmianie bcm . . . BCM który kupisz musi obsługiwać graty w przedlifice jak i polifcie oraz musi mieć odpowiednią paramatryzację . . . Ps. wiem co piszę bo zabieg taki robiłem u siebie (przekładka z przedlifta na polifta z bixem skrętnym) , jak masz niedaleko do Lublina to wyślę Ci na PW namiar na gościa, który pomagał mi to ogarnąć i wspólnymi siłami odpaliłem wszystko u siebie. Powodzenia.
 14. Hola hola kolego, żeby zrobić lampy skrętne poliftowe w przedlifcie to nie jest takie pierdnąć, bo i kodowanie samo nie wystarczy.
 15. mlody020

  B8 TrOOOOp

  Pany dywaniki z B9 podchodzą do B8?
×
×
 • Create New...