Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania auta


lopes1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witkacy :hi: Koledzy podczas przyśpieszania i przy obciążeniu czasami przy normalnej równej jeżdzie czuć drgania auta przodu i jak by na kierownicy. Coo to może być???

Koła dla pewności zostały wyważone i sprawdzone czy proste, wszystko jest OK. Czy to może być oznaka zużytch przegubów lub wybitego zawieszenia? Czy przyczyna leży gdzie indziej? Proszę o rady i wskazówki. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczął bym od sprawdzenia przegubów, ponieważ podczas przyspieszania są podatne na obciążenia, a później sprawdzenie na trzepakach, bo wielowachaczowe tylko tak trzeba diagnozowac. Jeżeli nic nie wykryje popatrzeć na poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie objawy zepsutego przegubu? jak guma uszkodzona to wiadomo, że wyleje się z niego rdza i błoto ze smarem a jak nie to będą luzy???


Koledzy przeguby wewnętrzne wymienione na nowe, przeguby zewnętrzne ok. zawieszenie trochę wybite szczególnie z prawej strony. podczas przyśpieszania występują mocne drgania i wibracje jak odpuszczę gaz to słabną ale ciągle są odczuwalne.Co może być przyczyną. Koledzy pomóżcie bo już można zwariować! czy to zawieszenie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym w kierunku poduszek silnika, skrzyni, tej malej poduszki na przednim pasie... a potem plecionka wydechu... wydech czy gdzieś nie obciera. Cewki i świece dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto drgało na wolnych obrotach przy odpalaniu i haszaniu mocno drgało wyminilem sprzegło z dwumasem i kolka innych rzeczy a okazało sie ze to tylko zawor egr byl problemem zamontowalem uzywke za 90 zl i jak reka odjal. Jak macie jakies problemu z małyszem to piszcie na maila malyszem latam juz 6 lat i troche sie narobilem przy nim. Od roku jezdze drugi bo pireszym latałem 500 tys km

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podepnę się do tematu ja mam objaw drgań, rezonansu delikatnego w przedziale prędkości 90-110 km/h nie wiem co to już może być wymieniłem całe półosie bo wewnętrzne gumy były uszkodzone i poszarpywało delikatnie poduszki pod silnikiem wymieniłem i pod skrzynią, zawieszenie sprawdzone bynajmniej na moje oko i wymienione te wahacze które kulały koła wyważone i nowe nie wiem gdzie dalej szukać dodam że bywa iż problem nie występuje czy ktoś ma jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...