Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głębokie rysy szyby boczne


sagakama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z bocznymi szybami bo są dość mocno porysowane. Jakiś poprzedni właściciel chyba olewał temat porządnego mycia auta i piasek lub małe kamyczki dostały się do uszczelek ściągających wodę z szyb bocznych i są na nich pionowe średnio głębokie rysy. Mocno mnie to wkurza a chciałem okleić na lato tylne szybki i chyba to popsuje cały efekt. Wyczytałem że do "szlifowania" szyb zastosować tlenek ceru.

Chciałem zakupić takie cudo na allegro ale ile mi tego potrzeba i czy to da rade?

Czym to szlifować? Polerką? A jaką gąbką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to glebokie rysy to tlenek ceru nie pomoze lepiej kup sobie taka szybe boczna uzywana nie sa takie drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :hi:

kolego podaj linka do tego cuda na all

Cześć....masz kilka set aukcji...:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=tlenek+ceru&bmatch=moto-koper-cat-aut-1-3-0204

jesli to glebokie rysy to tlenek ceru nie pomoze lepiej kup sobie taka szybe boczna uzywana nie sa takie drogie

Może i nie drogie ale wole mieć z kompletu a uparty jestem i raczej spróbuje z tym tlenkiem tylko nie wiem co i jak liczę na pomoc forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosisz o pomoc zatem bardzo proszę.

Po zakupie tlenku ceru, proponowałbym zaopatrzyć się jeszcze w pada do polerowania szkła oraz polerkę mechaniczną. Bez różnicy czy będzie to rotacja czy DA, chociaż ta pierwsza w tym konkretnym przypadku może się lepiej sprawdzić.

Polerujesz do uzyskania pożądanego efektu.

Żeby później nie było płaczu, zaznaczam iż w 15 min tego nie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja usuwałem rysę na szkle przy pomocy wkrętarki i filcowej, twardej końcówki + tlenek ceru. Dużo dużo pracy i w efekcie końcowym rysa nadal była ale jej zaokrąglone krawędzie powodowały, ze stała się mniej widoczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wes pod uwage to ze naruszasz strukturę szyby, czeste i mocne docisknie pada z ów "pasta" moze pozostawic slad w postaci "soczewek" znieksztalcenia przeplywu swiatla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakład pracy i finansów nie wart efektu, lepiej kupić i wymienić szybę. Głębszych rys na pewno nie zlikwidujesz, a to co pozostanie i tak będzie Cię drażniło, że koniec końców wymienisz. Przerabiałem osobiście temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...