Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Powiadomienie/komunikat na fis'ie.


Kamil97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakieś 2 miesiące temu zakupiłem sobie A4 B6 i jak na razie się z nim oswajam :)

Od jakiegoś czasu po zmianie oleju pojawia mi się zielona konewka z napisem sensor.

Mógłby ktoś powiedzieć czego się to tyczy i czym to jest związane ?

Pojawianie się tego komunikatu jest różne, często go nie ma ale niekiedy się pojawia.

Czy to jest może spowodowane tym, że mam silnik o oznaczeniu ALT a o jego apatycie na olej nie muszę nikomu wspominać :)

Dodam jeszcze, że mając 1/2 oleju na bagnecie po przejechaniu 1000km ubyło go do 1/4.

Dołączam foto : http://www.directupload.net/file/d/4281/ni7xxg2x_jpg.htm

PS. Jeśli wybrałem zły dział to proszę o przeniesienie :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów może być kilka . Może być uszkodzony czujnik , może być zapchany smok. Czasem pomaga przedmuchanie czujnika po wcześniejszym wykręceniu. Dlatego dobrze byłoby sprawdzić błędy. Tak z ciekawości : Jaki masz olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów może być kilka . Może być uszkodzony czujnik , może być zapchany smok. Czasem pomaga przedmuchanie czujnika po wcześniejszym wykręceniu. Dlatego dobrze byłoby sprawdzić błędy. Tak z ciekawości : Jaki masz olej?

Castrol Edge 5W30

Rozumiem, że ten czujnik znajduje się w misce ?

Edytowane przez Kamil97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kontrolka oznacza uszkodzenie lub przerwe w obwodzie czujnika poziomu oleju(nie cisnienia) wiec nawet jak wlejesz wody i bedzie poziom to sie nie zapali,napis sensor oznacza uszkodzony czujnik otwarcia maski,przepalony bezpiecznik,przerwa w obwodzie(przetarty kabelek gdzies przy silniku)albo uszkodzenie samego czujnika,chinskie zamienniki szybko padaja,oryginal drogi uzywka kto wie,mozna tez wykonac emulator ktory udaje ten czujnik,bo vagiem wylaczyc sie go nie da jak w passacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kontrolka oznacza uszkodzenie lub przerwe w obwodzie czujnika poziomu oleju(nie cisnienia) wiec nawet jak wlejesz wody i bedzie poziom to sie nie zapali,napis sensor oznacza uszkodzony czujnik otwarcia maski,przepalony bezpiecznik,przerwa w obwodzie(przetarty kabelek gdzies przy silniku)albo uszkodzenie samego czujnika,chinskie zamienniki szybko padaja,oryginal drogi uzywka kto wie,mozna tez wykonac emulator ktory udaje ten czujnik,bo vagiem wylaczyc sie go nie da jak w passacie.

Pamiętasz może, który to z bezpieczników ?

A odnośnie tych czujników jak to się ma do ceny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...