Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Namieszane przy kablach od radia proszę o pomoc.


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny. Poprzedni właściciel auta miał nie mały sprzęt grający, mi zostawił tylko same kable :disgust: a sprzęt zakosił, ale pomijając to. To co zostawił to sterta kabli tam gdzie kiedyś było radio, dokopałem się do oryginalne wiązki kabli a rzecz w tym że nie mam zielonego pojęcia jak to podłączyć. Kable głośnikowe już rozgryzłem (ale tylko z przodu): Czerwony z białym paskiem, brązowy z białym paskiem, niebieski z białym paskiem i niebieski z brązowym paskiem. A do tyłu poprwadziłem dodatkowe kable i podpiąłem się w pozostałe 4 piny radia zgodnie z instrukcją radia. Jednak nie wiem jak z zasilaniem radia, w tej wiązce prócz głośnikowych są także kolory: biały (grubszy od wszystkich), biały z niebieskim paskiem, brązowy i brązowy z niebieskim paskiem. Niby mało kabelków ale nie chce czegoś spalić. Od czego są te ostatnie 4 kable i pod jakie kolory radia podpiąć?? Zółty i czarny (oba najgrubsze), czerwony, niebieski z białym paskiem, brązowy i pomarańczowy z białym paskiem. Można sądzić żeby podłączyć je poprostu kolorami, ale różniaca 13 lat miedzy samochodem a nowym radiem to może teraz znaczenie kolorków troche się różni. Radyjko to JVC, Z góry :notworthy: za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam generalnie jest tak że czerwony kolor to + a czarny masa i powinienes podłączyc to kolorami ja zawsze tak robie i jescze zadnego sprzętu nie spaliłem. Czasami do czerwonego dokręca się jeszcze żółty dodatkowy + tak żeby radio grało bez kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W schemacie instrukcji radia kostka odpowiadająca za zasilanie radia ma podane kolory kabli i definicje Czyli:

Czarny: do masy

Żółty: do styku w skrzynce bezpieczników połączonego z akumulatorem (z pominięciem stacyjki) (prąd stały 12V)

Czerwony: do przyłącza urządzeń dodatkowych w skrzynce bezpieczników

Niebieski z białym paskiem: do przeowdu zdalnego sterowania urządzenia zewnętrznego lub anteny wysówanej

Pomarańczowy z białym paskie: do przełącznika świateł samochodowych

Brązowy: do systemu telefonu komórkowego

I ni jak sam nie moge dojść który z tych kabli od radia napisanych wyrzej podpiąć pod kable te które są w wiązce oryginalnej podane niżej czyli kolory:

Biały, biały z niebieskim paskiem, brązowy, brązowy z niebieskim paskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...