Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie podczas jazdy.


chris9922

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu słyszę stukanie po prawej stronie jadąc po nierównościach, lecz nie niepokoiło mnie to tak bardzo, gdyż jadąc po drodze gruntowej do mnie do domu, słyszałem pojedyncze stuknięcie wjeżdżając w dziurę, lecz dziś jechałem w trasę 200km i zauważyłem, że to stukanie w znaczący sposób nasila się przy jeździe z większą prędkością (70km/h + i w dodatku na drodze bez dziur) im wyższą prędkość osiągałem tym łatwiej było wywołać stuki po prawej stronie (m.in. jadąc na wprost), a żeby to zrobić wystarczyło puścić nogę z gazu (np. przy 100km/h) i efekt za każdym razem był ten sam.

Przyspieszając, lub delikatnie hamując hamulcem zasadniczym, stukanie ustawało. Następnie gdy dodałem gwałtownie gazu i go odjąłem, stukanie powracało.

Pierwsza myśl jaka mi przyszła, to któryś z przegubów, lecz chwytając za ośkę i szarpiąc nią, nie wyczułem dużych luzów poprzecznych. Lecz ten test może być niemiarodajny.

Proszę o odpowiedzi, za które z góry dziękuję.

Edytowane przez chris9922
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka skrzyni/silnika. Luzy na układzie napędowym, albo nawet któryś z wahaczy. Wszystko tam może pukać przy odpuszczeniu gazu

Pojedź na stacje diagnostyczną albo do jakiegoś mechanika jeśli nie masz kanału

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...