Skocz do zawartości
IGNOROWANY

drgania na jałowym biegu


Michał Przelicki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jako że od niedawna jestem posiadaczem Audi A4 b6 sedan 2,0 benzyna , mam parę kwestii które w małym ale jednak stopniu mnie intrygują :

Podczas stania na np czerwonym świetle nie zawsze ale co jakiś czas jest wyczuwane jakby to nazwać "drgnięcie" samochodem .Występuje to raz częściej raz rzadziej ,Nie jest to jakieś bardzo irytujące (przesiadłem się z wiekowego Opla vectry który trząsł się w każdej sytuacji) ale chciałbym na początku użytkowania wyeliminować większość zauważonych moim mało sprawnym okiem usterek.

Dzięki za poradę w powyższej kwestii

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeks

Wiem i przepraszam jakoś tak z rozpędu wklepałem (pierwszy dzień na forum).Mea Culpa.

Buka1207

Dzięki podjadę do znajomego mechanika niech sprawdzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty delikatnie ci skaczą wtedy? Ja też miałem taki problem ze samochód czasami jakby drżał i obrorty delikatnie się ruszały. Nie zajmowałem się tym ale że miałem inne problemy z samochodem wymieniłem kata sondy i auto chodzi teraz perfekto. Nie odczuwam teraz żadnych drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak delikatnie skaczą, nie za każdym razem ale parę razy zauważyłem delikatne wachniecie.

MOrison a czy mógłbyś może podzielić się informacją czy wymiana tej części kata sondy (jeśli to jest nazwa części - niestety moja wiedza na temat automobilistyki jest więcej niż biedna) jest długotrwała i kosztowna? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo na chwile na jalowym zadrzy i spokoj a zaraz znowu to samo zwroc uwage czy jak otworzysz maske czy przypadkiem nie slyszysz w trakce spadania tych obrotow takiego dzwieku jakby cos cie zacieralo i wlasnie to drgniecie

Edytowane przez Majki1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej po dłuższym czasie byłem w końcu u mechanika. Komputer nie wykazał błędów i mechanik stwierdził że problem drgań może być różny i że nie ma co ładować się w koszty bez przynajmniej 90% pewności co wymienić. Z racji tego że występuje to rzadko i nie powoduje niebezpieczeństwa użytkowania samochodu na razie decyzja jest o nie ingenerowaniu w problem.dziękuję za porady, zobaczymy jak w najbliższym czasie będzie się problem rozwijał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...