Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szybko rosnące obroty, wolno rosnąca moc


shooter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam maly problem jak sądzę ze skrzynią. Przy biegu 4 bądź 5 jak chce mocniej depnąć na gaz obrotomierz leci w górę, a moc w zasadzie stoi badz lekko rosnie. Sprawdzalem czy slizga. Na recznym zaposcilem 4ty bieg, ruszam i zgas. Mechanik niby nic "nie wyczuł".

Jakieś pomysły?
1.9tdi 6stp. wyciety dpf, (bardzo mozliwe ze byl chipowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem właśnie u mojego mechanika. Najpierw on jechal i nie pojawiala mu sie owa wada, mowil ze raczej to nie jest sprzęgło (moze dlatego ze oszczedzal go troche), że na dwumase mu to nie wyglada, ale ze cos drży. Kiedy zacząłem wracac do domu znowu mi sie to pojawiło, zadzwonilem do niego, wrocilem i tym razem ja jechalem. No i jak mu to pokazałem, wtedy zaczął coś podejrzewać, że faktycznie może to być problm ze sprzeglem. Dziwne bylo tylko to dla niego, że na nizszych biegach jest ok, a tylko przy 5 i 6. Dodam że to sie dzieje jak daje mu pelny gaz od obrotow ponizej 2tys. czyli ze wtedy kiedy potrzebuje wiecej mocy. Wygląda to wtedy jakby sie slizgal na mokrej nawierzchni.

Dodam jeszcze ze jak go w drodze powrotnej tak sprawdzalem to ESP sie swiecilo i gasło (oczywiscie to bylo normalne) ale pozniej swiecilo sie caly czas, nawet jak juz stalem w miejscu na luzie. Kiedy zgasilem silnik i odpaliłem wszystko wrocilo do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...