Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.9 TDI AVF Prośba o analize logów (seria ?)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Pacjent to A4 B6 1.9 TDI AVF . Prosze o analize logów ,ogólnie auto jezdzi ok , tylko jest problem przy odpalaniu silnika na zimnym ,po odpaleniu chodzi nierówno przez pierwsze minuty i puszcza chmure na niebiesko . Oraz chciałbym sie też dowiedziec czy program jest seryjny czy modyfikowany. Z góry dziękuje i pozdrawiam . Poniżej wklejam logi ( mam nadziej że dobrze wykonałem )

Statyczne :

-000 http://vaglog.pl/log_255939.html

-001 http://vaglog.pl/log_255940.html

-003 http://vaglog.pl/log_255941.html

-004 http://vaglog.pl/log_255942.html

-007 http://vaglog.pl/log_255943.html

-013 http://vaglog.pl/log_255944.html

-018 http://vaglog.pl/log_255945.html

-023 http://vaglog.pl/log_255946.html

Basic Settings :

-000 http://vaglog.pl/log_255949.html

-003 http://vaglog.pl/log_255947.html

-011 http://vaglog.pl/log_255948.html

Dynamiczne :

-000 http://vaglog.pl/log_255950.html

-001 http://vaglog.pl/log_255951.html

-003 http://vaglog.pl/log_255952.html

-004 http://vaglog.pl/log_255953.html

-008 http://vaglog.pl/log_255954.html

-010 http://vaglog.pl/log_255956.html

-011 http://vaglog.pl/log_255955.html

Opublikowano

po bardzo kiepskim programie ...

Opublikowano
  • Autor

tzn ? mogłbyś rozwinąć

Ogólnie to mam wrażenie że ma zbyt duże "uderzenie" mocy z dołu

Edytowane przez dawidt

Opublikowano

Właśnie chodzi o dół obrotów.

Auto jest mocno podlane paliwem z dołu.

Po za tym limiter dymu źle ustawiony.

Żeby rozwiązać problem kiepskiego odpalania na zimnym silniku zacznij od wymiany oringów na pompkach na nowe.

Edytowane przez Jarol

Opublikowano
  • Autor

Czyli program do poprawki ? Silnik dostaje bardzo w d*pe przy takich nastawach?? Ogolnie to auto lyka troche oleju od wymiany do wymiany i niewiem czy to tez nie wina turbo .. A jeszcze pytanko odnosnie EGR... Czy pracuje poprawnie czy jest zaslepiony ? Patrząc na logi wydaje mi sie że nie ma żadnych zmian gdy sie wlacza lub wylacza

Edytowane przez dawidt

Opublikowano

Czyli program do poprawki ? Silnik dostaje bardzo w d*pe przy takich nastawach?? Ogolnie to auto lyka troche oleju od wymiany do wymiany i niewiem czy to tez nie wina turbo .. A jeszcze pytanko odnosnie EGR... Czy pracuje poprawnie czy jest zaslepiony ? Patrząc na logi wydaje mi sie że nie ma żadnych zmian gdy sie wlacza lub wylacza

do poprawki, szkoda motoru na takie wydumki

wyglada ze EGR jest zaslepiony ...

Opublikowano
  • Autor

Z takim prgramem juz kupilem auto niestety ..Tak ze niewiem ile juz czasu jezdzi na takim setupie ..EGR warto zostawic zaslepiony czy przywrocic do ori ?? Gdzie polecacie zrobic korekte softu malopolska /slask?

Opublikowano

EGR możesz zostawić zaślepiony, na poprawę softu możesz podjechać do mnie.
Jak co dzwoń, telefon masz w podpisie.

No niestety softu nie da się poprawić bo auto ma problem z turbosprężarka, która górą przeładowuje.

Turbosprężarka nadaje się do czyszczenia bo geometria się przycina i nie otwiera do końca.

A tu jak sobie w sprytny sposób ktoś poradziła z przeładowaniem:

13.jpg

MAP sensor z C na końcu czyli 3 barowy.

Zakres jego pomiaru został w sofcie zmniejszony przez co nie widać przeładowania i w logach wszystko jest ok.

W rzeczywistości turbo ładuje sporo więcej.


Można to potraktować jako ostrzeżenie przed wgrywaniem gotowców z internetu niewiadomego pochodzenia lub też wykonywania chiptuningu u garażowych "tunerów".

Edytowane przez Jarol

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.