Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wał?


ganjaq

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjdzie mi wymienić wał napędowy ze skrzyni 6 biegowej, manualnej, jakie są różnice we wałach i których szukać. Nie wyjmowałem jeszcze starego dlatego nie bardzo wiem. Poza tym na etce nie widziałem które są do skrzyni 5 a które do 6 biegowych a podobno jest różnica.

Edytowane przez ganjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie 6'tki mają dłuższe obudowy, a co za tym idzie wkładany jest krótszy wał. Na wale masz naklejkę z numerem części, z tego co pamiętam można numer odczytać z kanału bez jego demontażu i zazwyczaj jest czytelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0521101D i 8E0521101T? Nie patrzyłem jeszcze ale według katalogu te wały są krótsze. Mało tego to ponoć te same wały tylko jeden zastąpiono drugim. Śmieszne o tyle że pierwszy kosztuje połowę tego co drugi na rynku wtórnym.

Jeszcze jedno, na portalach można sprawdzić wały z oznaczeniami którym nie ma w katalogu np. G, F, H, które w końcu pasują bo jaki jest sens dawać 699 za T skoro np. G można mieć za 199

Edytowane przez ganjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi literami też nie do końca się orientuję, aczkolwiek u mnie fabrycznie siedział wał o numerach 8E0 521 101H, skrzynia ręczna szóstka. Postaraj się przede wszystkim dobrać długość i zweryfikować stan podpory i przegubów, numery mam wrażenie to już kwestia wtórna. Tak z ciekawości, co się stało z Twoim wałem, że idzie do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...