Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak z 98r zrobic wersje po lifcie, co pasuje co nie? Co trzeba wiedziec?


pawelek

Rekomendowane odpowiedzi

Mowa tutaj konkretnie o przodzie, ostatnio mialem niemile zdarzenie, w ktorym ucierpial przod mojego auta, zderzak, maska :/ swiatla.. I teraz naturlanie musze to zrobic, ale skoro mam caly przod do roboty to pomyslalem czy moze da rade zalozyc zderzak po lifcie, maske i switla tez (oczywiscie wszystko z oryginalnych czesci) i teraz moje watpilowsci to to czy cos mnie zaskoczy jak sie zabiore za ta przerobke? Tzn czy zderzak pasuje idealnie i zespala sie idealnie z blotnikami, czy ewentualnie maska (bo nie wiem) bedzie pasowala bez problemu i poprostu nie bedzie sladu, wszystko ladnei polakierowane w pożadnym serwisie. Swiatla naturalnie tez juz po lifcie ale oryginale zadnych tandet. ( inaczej czy jesli bede mial zderzak, maske i swiatla po lifcie wszystko bedzie idealnie pasowalo??) JEsli ktos juz przechodzil cos takiego prosze o info i dziekuje. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ok, hmmm błotniki tez sa inne. WIec inaczej panowie (tylko informacja musi byc 10000% ;-0)) jesli bede mial caly przod po drugim lifcie (mam r98 i pierwszy ift) tzn maska, zderzak, błotniki i lampy, Wszystko bedzie do siebie idealnie pasowało? Wszystkie zaczepy beda na swoim miejscu czy cos moze nie pasowac? Chce zrobic troche ankiete bo nie chce niespodzianek. (Dodam, ze chlodnice i jedną i drugą tez mam uszkodzoną i prawdopodobnie bede wkłądał cały przedni pas :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak chcesz robić to bierz zderzak i grill od eSy. Trochę przeróbek jest ale efekt :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Ci tylko doradzić :wink4: Kilka osób na forum po stłuczkach właśnie eSowy zderzak zakładało. Wykorzystali okazję na zmianę na ładniejszy :tongue4: Ale skoro nie chcesz to OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Lampy w drugim lifcie sa zespolone ( wyżej wkleiłem Ci link do tematu o przekładaniu lamp), jeśli masz dzielone lampy to będziesz miał przy błotnikach zaczepy od migaczy, jeśli wymienisz błotniki na II lift czyli przystosowane do lamp zespolonych to odejdzie Ci kilka punktów z pod linku „Wymiana lamp na zespolone”

2) Maska pasuje ideolo, tylko spryski w pierwszym lifcie są umieszczone na masce, a w drugim na podszybiu więc trzeba dalej rezać w podszybiu..

3) Zderzak jest rozmiarowo taki sam, tylko nie wiem czy nie potrzeba czegoś tam wymienić jeszcze.. Ktoś Ci dopowie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak chcesz robić to bierz zderzak i grill od eSy. Trochę przeróbek jest ale efekt

Gdybym chciał od "Syyy" to bym pytał o "Esee". Prosze o trzymanie sie tematu.

to po co robisz składaka, załóż wszystko ori przedliftowe i będzie najładniej wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co robisz składaka, załóż wszystko ori przedliftowe i będzie najładniej wyglądać

Skladaka?? No chyba sie pytam czy wszystko idealnie pasuje na zaczepy, bo jesli pasuje to bede mial jak powiedziales ORI tylko juz po drugim lifcie (o ile wszystko idealnie pasuje i temu sluzy ten post)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska - bedziesz potrzebował kupić też podszybie w którym sa spryski ( w Twojej wersji spryskiwacze sa w tych "sutkach" na masce :decayed: )

Zderzak - musisz dokupić nowe polifotwe ślizgi pod ten zderzak ..stare nie podejdą

Lampy - wycinanie błotników

Tyle możesz zrobić ..błotników nie radze bo tam jest szeroka listwa i nie bedzie pasować do drzwi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i temat sie wyjasnia, a spekulacje co lepiej wyglada to moze w innym poscie Panowie. Pytanie jeszcze co do Halogenów bo wiadomo, ze w wersji którą ja posiadam sa wbudowane a decydując sie na zderzak po II lifcie sa one dołłączane wiec i musza isc do nich wiazki z kablami a w moim przypadku jest wiazka do lamp i tam juz wszystko podlaczone wiec czy sa oryginalne kostki iso dzieki ktorym bez problemu bedzie mozna rozdzilic te wiazki do halogenów czy pozostaje majsterkowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rób po liftu ,bo przy sprzedazy auta będą problemy jak ktoś kumaty, załozyłbym tylko lampki z soczewą i tyle :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i temat sie wyjasnia, a spekulacje co lepiej wyglada to moze w innym poscie Panowie. Pytanie jeszcze co do Halogenów bo wiadomo, ze w wersji którą ja posiadam sa wbudowane a decydując sie na zderzak po II lifcie sa one dołłączane wiec i musza isc do nich wiazki z kablami a w moim przypadku jest wiazka do lamp i tam juz wszystko podlaczone wiec czy sa oryginalne kostki iso dzieki ktorym bez problemu bedzie mozna rozdzilic te wiazki do halogenów czy pozostaje majsterkowanie?

Piszesz bardzo butnym tonem, a z twoich pytań wynika, że nawet nie do końca poszperałeś na forum. Ba wkleiłem Ci link odnośnie montażu lamp, w którym załączony jest schemat uładu kabli i opis co i jak, który wyjasnie twoje pytanie dotyczące jak podpiąć halogeny..

W innym linku masz rozpiskę co się zminiło w danych modelach + jeszcze zdjęcia, wystarczy sie przyjrzeć i wydedukować.. (no może poza błotnikiem, bo ślizgów to ani na zdjęciach ani w opisie nie widac).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...