Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka min. oil ( pomarańczowa konewka ) A4 B7 116km BRB


Damian___Audi

Rekomendowane odpowiedzi

Temat był już poruszany kilka razy lecz nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Mianowicie co jakiś czas zapala mi się pomarańczowa kontrolka min. oil, mimo tego że mam stan oleju OK.

Przed wymianą oleju miałem tak samo, teraz wymieniłem olej i przewidywane jest 3,8L, ja nawet teraz wlałem ok. 4,25L i nadal co jakiś czas zapala mi się kontrolka.

Może ktoś miał podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem,za jakis czas pewnie wlaczy sie na stale kable i czujnik moze byc uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat mam dostęp do vaga, jakby ktoś coś więcej wiedział i podpowiedział będę wdzięczny za pomoc a na pewno nie jednej osobie to się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo nie mam kiedy się tym zająć, ostatnio znów mi się to zrobiło, to wyłączyłem silnik, otworzyłem maskę i wyjąłem i włożyłem z powrotem bagnet od oleju i błędu nie ma, a same zgaszenie silnika nic nie daje :D

Może ktoś jeszcze coś poradzi, a jak znajdę przyczynę to na pewno dam znać :)


Dolałem do silnika jeszcze 2 razy oleju, czyli wszystkiego ok. 4,5L i odpukać już trochę kilometrów nim zrobiłem i jest ok wszystko, może takie rozwiązanie komuś pomoże też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wymieniałem u siebie olej i podobnie jak u Ciebie, niby 3,8 a musiałem wlać ok. 4,5L. aby był stan.

Może to przez wymianę filtra oleju i wyciągnięcie z puszki starego oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebyś za dużo nie dolał i Ci nie rozszczelniło silnika , bo lepiej niech bedzie mniej niż wiecej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, aż poszedłem sprawdzić.

Co prawda zimny, w tej chwili pokazuje ok. 2mm poniżej max.

Przy zmianie wlałem tyle ile niby należało, lecz cały czas pokazywała miarka za mało i tak dolałem do tych 4,5 L.

Trochę mnie zaniepokoiłeś :kwasny:

I jeszcze sprawdziłem bańkę, co w nie pozostało.

Miałem resztę poprzedniego oleju i z tej wlałem ok. 3,8-3,9, grubo ponad cztery litry na pewno, no może z 4,5 trochę przesadziłem, ale nie aż tak bardzo.

Może trzeba by sprawdzić pojemność bańki ;)

Edytowane przez Endrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie trochę ponad max to nic się nie stanie, a co do tego że więcej oleju musiałem wlać to też myślę że miałem gorący silnik i dokładnie zleciał cały olej i z puszki filtra opróżniłem cały olej.

Jak będzie na zimnym silniku dolej na maxa i daj znać jak tam u Ciebie się sprawa przedstawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...