Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem po wymianie klimatronika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Wczoraj wymieniłem klimatronik z 1 na 2 din. I wszystko fajnie ale dzis zauwazyłem że klima nie chłodzi a stołki nie grzeją.

Wszystkie inne funkcje jak regulacja wentylatora i sterowanie nawiewem dziala poprawnie.

Sprawdziłem i docisnąłem kostki ale bez różnicy. Błędów brak

Niestety stary klimatronik zostawiłem u rodziców i nie mam jak przetestować czy na nim działa poprawnie.

Czy jest możliwe, że trzeba zmienić coś w kodowaniu, albo sam klimatronik jest felerny?

Edytowane przez Jarek_

Opublikowano

Zmień kodowanie,wczoraj szwagrowi tez zmieniałem .wszystko będzie grać, zrób na nowo nastawy plus kodowanie.ew same nastawy.0 błędów ma być w vagu,wejdziesz w klima na bank będą błędy nie przejmuj się .skasuj i zrób tak jak pod spodem.

Uruchamiamy silnik, kllimatyzację ustawiamy w tryb AUTO:

Wchodzimy w 04 - Basic Settings

Potwierdzamy

Wpisujemy numer grupy 001i klikamy [Go]

Czekasz i obserwujesz oraz słuchasz.

Wszystkie silniczki sterowania klap przejadą sobie od jednego końca do drugiego,w celu ustalenia pozycji krańcowych.

Po zakończeniu na ekranie pojawiają się w każdej pozycji zera (0).

Jest to znak, że nastawy podstawowe zakończyły się.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki Hunter91. Zrobiłem nastawy jak pisałeś. Tylko wpierw zrobiłem adaptację, bo wywalał błędy:

01794 - Control Module Incorrect Chassis (VIN) Number
35-00 - -
00819 - High Pressure Sensor (G65)
30-00 - Open or Short to B+
Po nastawach podstawowych i adaptacji ożyło ogrzewanie stołków. Klima chłodzi ale czy do końca poprawnie to powiem jak będzie cieplej na dworze, bo teraz nie bardzo widać różnicę.
Niestety pozostał błąd:
00819 - High Pressure Sensor (G65)
30-00 - Open or Short to B+
To wina walniętego czujnika czy może być to kwestia za małej ilości czynnika w klimie/?

Edytowane przez Jarek_

Opublikowano
  • Autor

a szukalem. Problem z VIN tak jak pisałem rozwiązany.


Problem z czujnikiem - tak czytałem ten temat, ale pytam czy to na 100% czujnik czy moze byc wina braku czynnika bo nie wiem kiedy klima byla ostatnio nabijana. Ergo nie wiem czy najpierw jechac do ASO czy do serwisu klimy.


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.