Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czujnik HALLA Białystok


Fakier

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś nie zwrócił uwagi ale przechodząc z starego typu rozrządu na nowy po założeniu w czasie napinania przeskakuje on o jeden ząbek i aby dobrze się zgrało musiałem na wale cofnąć o ząbek.Przy wymianie bawiłem się chyba z dwie godziny ustawiając i dopiero jak cofnąłem dało rezultat.Auto jeździ i bez problemu pali,zero błędów.

Miałem rację. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś nie zwrócił uwagi ale przechodząc z starego typu rozrządu na nowy po założeniu w czasie napinania przeskakuje on o jeden ząbek i aby dobrze się zgrało musiałem na wale cofnąć o ząbek.Przy wymianie bawiłem się chyba z dwie godziny ustawiając i dopiero jak cofnąłem dało rezultat.Auto jeździ i bez problemu pali,zero błędów.

Miałem rację. :hi:

Nie do końca, pasek rozrządu był ustawiony dobrze, przesunięcie było na łańcuszku łączącym dwa wałki rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakiś kompletny matoł to wcześniej robił :/

Teraz silnik znacznie lepiej na obroty się wkręca, ale do tych 125 kucy to mu jeszcze troche brakuje. Pojeżdże nim teraz troche, poczekam aż sie zawory na nowo doklepią :tongue4: no i może komputer sie zaadoptuje do nowych ustawień i zobacze co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

mam podobny problem , jak jest zimny to nie chce odpalić błąd wyskakuje że to czujnik halla ale tylko na benzynie, natomiast na gazie chodzi bez problemu , czy takie złe ustawienie rozrządu może dawać taki efekt że na benzynie bede miał problem z odpalaniem i bedzie zamulony a na gazie bedzie jeździł bez problemu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

mam podobny problem , jak jest zimny to nie chce odpalić błąd wyskakuje że to czujnik halla ale tylko na benzynie, natomiast na gazie chodzi bez problemu , czy takie złe ustawienie rozrządu może dawać taki efekt że na benzynie bede miał problem z odpalaniem i bedzie zamulony a na gazie bedzie jeździł bez problemu ???

Masz tu przykład kolegi,musisz wpierw zobaczyć czujnik halla (albo nowy lub podmienić) jeżeli błąd dalej się utrzyma to wtedy sprawdzić ustawienie rozrządu.Musisz wpierw zlikwidować błąd czujnika a jak nadal będzie ciężko palił to trzeba zajrzeć do układu paliwowego (może filtr paliwa przytkany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...