Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ilość wprowadzonego gazu i oleju .

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam.

Byłem dzisiaj nabić klimatyzację i chciałem się was zapytać czy prawidłowo odczytałem ilości czynnika i oleju z wlepki .

AFN 110KM A4 B5

Na wlepce pod maską odnośnie gazu jest coś takiego "700 + 50"

A odnośnie oleju " 250 ccm"

Rozumiem że 250ccm to to samo co 25cc ? . Jest to po rostu większa jednostka miary ?

Bo na wydruku mam

Olej wprowadzony 30cc

Gaz wprowadzony 750g

wiem wiem dał trochę więcej oleju zgodnie z wlepką powinno być 250 Ale tak teraz sprawdzałem w sieci to dla tych A4 przewiduje się tak od 250-300 oleju

Edytowane przez e2rd-85

Opublikowano

Olejem się nie przejmuj, maszyna i tak ściągnie pojedyncze mililitry.

Opublikowano
  • Autor

Olejem się nie przejmuj, maszyna i tak ściągnie pojedyncze mililitry.

No ja specjalnie przed wymianą przejechałem z włączoną klimą więc gaz był dobrze wymieszany z olejem. I na maszynie pokazało że odzyskało 25cc oleju . A na wlepce jest że wchodzi 250ccm .

Czyli 250ccm i 25cc to taka sama ilość ? Bo na wydruku mam podane właśnie w takich jednostkach .

Edytowane przez e2rd-85

Opublikowano

Kolego 250ml to jest ilość na cały układ. U ciebie przy uzupełnianiu ściągnięto z gazem najwidoczniej 30 ml i taką samą ilość wprowadzono ponownie do układu. Wszystko jest w porządku.

Opublikowano
  • Autor

Kolego 250ml to jest ilość na cały układ. U ciebie przy uzupełnianiu ściągnięto z gazem najwidoczniej 30 ml i taką samą ilość wprowadzono ponownie do układu. Wszystko jest w porządku.

:facepalm: A ja myślałem że maszyna cały olej wyciąga :facepalm::decayed:

Czyli odciąga tylko małą część (z tego co zauważyłem przeważnie 15-25cc) a zdecydowana większość (mimo iż przed zabiegiem włączyłem na trochę kilimę żeby się olej z czynnikiem wymieszał) zostaje w układzie ?

Dzięki kolego. Rozwiałeś moje obawy :hi:

A jeszcze odnośnie tej informacji na wlepce "R134a 700 + 50" ?

Nabite zostało 750

czyli te 50 to jest taki dopuszczalny nadmiar czynnika ?

Edytowane przez e2rd-85

Opublikowano

Nie znam się dokładnie na klimach, ale mi mechanik mówił że przy napełnianiu trzeba wziąć pod uwagę temp. zew. czyli jak gorąco gazu mniej a jak zimno gazu więcej.

Opublikowano

700-750 gramów czynnika jest w tolerancji, możesz dać 725 :)

Opublikowano
  • Autor

700-750 gramów czynnika jest w tolerancji, możesz dać 725 :)

Czyli wporzo, bo mi 750g gazu nabił.

przy napełnianiu trzeba wziąć pod uwagę temp. zew. czyli jak gorąco gazu mniej a jak zimno gazu więcej.

Pierwsze słyszę, ale na dworze i tak chłodniejszy dzionek był ...12C

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.