Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Huk po wymianie felg


Rasiak123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie wiedziałem w które miejsce wkleić ten post wiec wklejam go do zawieszenia. Sprawa prezentuje się następująco. Po zimie postanowiłem na zmiane opon na letnie, a ze posiadam oddzielne felgi na opony zimowe i letnie, wystarczyło ze zmieniłem koła. I tutaj zaczyna się problem. Od razu po wymianie kół podczas jazdy pojawił się huk, coś podobnego do huku zużytego łożyska, lecz to nie łożysko, ponieważ podczas ustawiania zbieżności poprosiłem o sprawdzenie łożysk i to nie był ten problem. Zastanawiam się co to może być, może któraś z opon juz jest do wymiany lub może któreś koło jest niewyważone. Jutro pewnie pojadę do serwisu ale jeszcze pomyslałem ze dodam post, bo może ktos miał podobny problem. Dodam jeszcze ze przy wiekszych prędkościach odczuwam bardzo lekkie drgania pojazdu oraz na kierownicy również mozna odczuc lekkie drgania.

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odczuwalne są drgania to felgi do wyważenia, jednak nic nie powinno huczeć.

Ja po wymianie miałem to samo jednak okazało się że łożysko do zmiany ale może to też być wzór bieżnika, jednak nigdy nie słyszałem żeby letnie opony huczały bardziej niż zimówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to ze własnie huk podobny do huku łozyska pojawił się od razu po wymianie kół, na zimowych nic nie było słychac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedź do wulkanizatora niech wrzuci na wyważarkę koła i sprawdzi czy jest coś nie tak żeby mogło przenosić drgania, i niech obejrzy dobrze opony czy któraś nie ma jakieś wady jednak wg mnie nie ma to nic wspólnego z huczeniem no chyba że taki bieżnik opony. A jakie masz te opony i jaki rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewyważone koła/krzywa felga/ktoras opona juz do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy, że opony będą wyzabkowane i już będą głośne

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy, że opony będą wyzabkowane i już będą głośne

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Dokładnie jak kolega pisze, wyząbkowane opony strasznie słychać :)

Mam nadzieję że jak sam przekładałeś te koła to założyłeś je odpowiednio.

Bywają przecież opony kierunkowe :)

Dodatkowo kiedyś u siebie jak zmieniałem koła okazało się że śruby muszą być krótsze bo gdzieś w środku lekko dotykały na innych felgach i był hałas.

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...