Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AEB] nowa sonda bosch ,zwarcie do +


Łukasz Pawłowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , postanowiłem wymienic sondę na boscha o nr 0 258 003 740 bo w aucie siedział zamiennik który juz sie prosił o wymiane.

Po zmiane sondy wyskakuje błąd:

00635 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating: Before CAT

28-00 - Short to B+
sonda wydaje sie być wporządku , miedzy białymi przewodami jest rezystancja ok 3,5 .Na wtyczke dochodzi napięcie na grzałkę ponad 13 V i między masą z auta a wtyczka tak samo . mimo to grzałka nie grzeje . co ciekawe grzałka sondy jest sprawna i grzeje jak ją podłącze "na krótko"
Stara sonda (uniwersalna) nie wyrzucała błędów i grzeje po podłączeniu do wtyczki (do białych przewodów)
Wie ktoś o co tu może chodzic ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz numer sondy uniwersalnej? Nie masz przypadkiem czarnej wtyczki a ta nowa którą kupiłeś nie ma brązowej z takim klinem?

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokadnie taka jak piszesz http://autowanda.pl/?page=catalog/product&cat%5Bcat%5D=47969475&cat%5Bcmf%5D=2ea&cat%5Bcmo%5D=3e2&cat%5Bcve%5D=14ec&cat%5Bart%5D=25c03&cat%5Batg%5D=3ef356&cat%5Bpro%5D=303&offset=0&sort=1 . brązowa ale wg bosch'a do tego silnika właśnie wychodziły 2 w zależności od numeru nadwozia chyba . no i ja miałem obie załozone ,na obu to samo .

Pytasz o numer sondy którą wykręciłem ? to była sonda 4-przewodowa golden lodge 18 W żadnych innych numerów na niej nie ma . W sumie to działała tylko dość wolno reagowała

Edytowane przez Łukasz Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz komputer na 5 małych kostek to na pewno ta z brązową wtyczką co teraz masz nie bedzie działała bo jest do AEB po 96 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie mam komputer na 5 kostek . faktycznie ,dopiero teraz doczytałem . więc muszę mieć taką sondę jakiej Ty szukasz ? z tego co widze w etce to raczej tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeszcze jest zamiennik uniwersalny Boscha o nr 0 258 986 615, ta której szukam to już jest nie produkowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć niestety, może uda ci się wymienić twoją na ten zamiennik Boscha 0 258 986 615 bo on w podobnej cenie


Wez mi powiedz jeszcze czy auto ma mniej mocy przy tej niedziałającej sondzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ,że ta sonda działa . tylko nie działa grzałka . podsumowując sprawa wygląda tak , że odpalam auto i na zimnym silniku wyskakuje błąd grzałki, sonda przyjmuje wartośc średnią 0,475 . no i po chwili pojawia się kolejny błąd ,że sonda nie reaguje .Dopóki samochód się nie nagrzeje to błędów się nie da skasowac .Jak samochód jest rozgrzany , sonda osiąga temperature pracy . skasuje błędy to sonda pracuje normalnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest różnica w pracy silnika miedzy tą co była na początku a tą co masz teraz czy praktycznie nie zauważalne.

Coś sobie przypominam, że te nowsze sondy (taka jak masz aktualnie) mają wiekszą moc grzałki a do naszych szły te jeszcze z mniejszą mocą ale dokładnie niewiem ile Wat. Oczytałem się o tych sondach i tylko oryginalna chodzi tak jak należy. Ja jeżdzę póki co z odpiętą.

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie zauważyłem żeby moc jakoś sie specjalnie zmieniła . zmieniłem sondę bo miałem jeszcze problem z obrotami ale to jest osobny temat który może się rozwiąże jak zmienie sondę na właściwą . ja zasadniczo też jeżdże tak jakby z odpiętą bo jak błędy wyskoczą to sonda nie pracuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci moge więcej powiedzieć, oddaj tą znajdz oryginał albo tą uniwersalną i zdaj relacje jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...