Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dzwięki w skrzyni


sułek123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Piszę do was bo już ręce opadły mi do samej ziemi. Wczoraj urwał mi się przegub wewnetrzny z prawej strony. Wrzuciłem 2 bieg gaz w podłogę i trzask. Zależało mi na szybkiej naprawie, niestety nie dostałem w sobotę przegubu w moim mieście, więc kupiłem używkę na szrocie, założyłem i auto smiga ale... Podczas ruszania jest bardzo niepokojący dźwięk. Nie za każdym razem, sporadycznie i występuje na pierwszych 3 biegach tylko podczas przyapieszania i podczas ruszania z miejsca. Przypomina on wibracje lekko odczuwalne na kiwrownicy ale bardziej na fotelu, dźwiękiem przypomina zablokowane sprzęgiełko wkretarko-wiertarki jest niemal identyczny. Myslicie że uszkodził się mechanizm różnicowy w skrzyni? Przecież wewnetrzny przegub nie wydaje chyba takich dźwięków. Tymbardziej, że gdy ruszam z miejsca koła prawie sie jeszcze nie zaczną obracać a dźwięk już słychać. Zaobserwowałem, że gdy już pojawi się ten dźwięk jak ruszam to zniknie gdy puszcze gaz i dodam po chwili bez zmiany biegu. Myślałem też o dwumasie bo to motor AFN ale na wolnych obrotach nic nie telepie budą nie szarpie przy ruszaniu nie ma hałasu przy gaszeniu. Proszę o sugestie np czy wewnętrzny przegub moze wydawać takie wibracje jak praktycznie koło się jeszcze nie obraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...