Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niepokojacy dzwiek (z kolektora ssacego?)


djmaqs

Rekomendowane odpowiedzi

hej , oprocz tego ze chrobocze/dzwoni/stuka nic niepokojacego sie nie dzieje , auto jezdzi normalnie. Na kompie wyskakuje jedynie blad odkurzacza spalin , dzwiek wydobywa sie z okolic kolektora ssacego po lewej jego stronie , lecz pewny nie jestem w zasadzie ciezko jest go dokladnie zlokalizowac na ssaniu slychac bardzo , wtedy chodzi jak diesel zamieszczam krotki filmik na ktorym slychac ów dzwiek , jesli ktos ma jakies pomysly to prosze sie nimi podzielic , pozdrawiam ...

Silnik 1,8t AUQ 180km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klekotanie który słychać na filmiku to objawy padającego napinacza który się zacina i tak klekocze. Mam ten sam problem i zbieram za wymianę napinacza gdyż łańcuch już wymieniłem oraz Wyczyscilem pompę olejowa wraz z miska i objawy dalej takie same. Na zimnym podczas odpalenia przez 1-3 sec Zagrzechocze mocno i ucicha, Dojdzie do 90C temperatury silnika i na biegu jałowym klekocze od strony zaworów jak diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik dziekuje! jak dlugo mozna z tym jezdzic?? rozumiem ze lepiej jest teraz nie szalec tylko delikatnie obchodzic sie z motorem??

na niemieckim ebay znaazlem komplety napinacz/lancuch/uszcelki ceny od 100 do nawet 400 , jest jakis zestaw ktory moglbys mi polecic ??

Edytowane przez djmaqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...