Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z przerywaniem glosnikow przod i tyl


Grzechu31KF

Rekomendowane odpowiedzi

Siema na wstepie powiem ze mam radio pioneer DEH-P4900IB z przodu oryginalne glosniki produkcji nokia te z tylu tez byly nokia zamienilem na wieksze boshmany bassowe i tweetery na tym rozdzielaczu ale odpiolem basowki i graja z tylu tylko tweetery do tego mam zalozona skrzynie basowa wlasnej roboty z glosnikiem alphard hannibal 350rms 2x4ohm i monoblok Chrunch GPX-2200.1 I teraz mam problem taki mianowicie jak odlacze wzmaka i puszcze glos na 4 glosniki nawet z tymi basowkami rozkrece radio na 80% to gra ladnie,jesli podlacze tube i przywale na 70%glosu soobwofer rozwala auto, bass niesamowity ale glosniki przerywaja... jak na radiu dam fader na sam przod to przerywaja mniej ale i tak przerywaja... Co moze byc nie tak ?? Dodam tylko jeszcze ze przy wzmaku mam kondensator 1F kabel minusowy 25mm2 spawalniczy i plusowy 16mm2 z jakiejs tam firmy ale niedlugo go zmienie... podpowiedzcie co moze byc nie tak ze jak wlacze tube i wszystkie cztery glosniki na radiu to glosniki przerywaja tuba gra dalej jak wlacze zeby grala tuba i dwa przednie to przerywaja mniej ale i tak slychac jak ucina jakies literki w slowach... Pierwsza mysl jaka mi sie nasunela to ze moze wzmak za duzo pobiera przez ten cienki + i natezenie spada przy maksymalnym basie do 12.8v i radio moze juz nie ma z czego pchnac tych glosnikow... jakie sa wasze przemyslenia ?? co sprawdzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj skręcić GAIN na mniejszy i sprawdź. Jeśli nie, to moim zdaniem coś jest nie tak z radiem, bo gdy zacznie dawać sygnał do wzmaka to zaczyna się konflikt z którymś podzespołem w radiu. Jeśli masz w radiu filtr (HPF) to go włącz to samo LPF włącz i zobacz czy coś się zmieniło.

A po co takie grube kable? 12 w zupełności by starczyła. Pamiętam, że kiedyś też tak robiłem, że czym większy sprzęt tym grubszy kabel. Ale do 500W Rms kabel 12 to aż nadto a co dopiero 25. U mnie gra 1600 w monobloku i nawet 8 dawała radę.

Na internecie jest tabela, na ile metrów kabla jaka jest minimalna średnica przewodu.

Ach. I średnica kabla - powinna być taka sama lub podobna do kabla +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć dziwna sprawa, jak chcesz to podjedź do mnie jestem w tyg w krk okolice Tauron areny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...