Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świecące światła stop i rozładowywanie akumulatora


MaTeo85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam od trzech dni problem ponieważ w nocy z dnia na dzień zaczął rozładowywać się akumulator. Odpalenie auta po nocy jest nie możliwe, nawet kontrolki po włożeniu kluczyka się nie świecą.

Dostałem informacje od kolegi że w nocy świeciły mi się światła stopu. Co ciekawe sprawdzałem i faktycznie na wyjętym kluczyku ze stacyjki i wciśnięciu hamulca świecą się lampy, czy to jest normalne? Pytam ponieważ sprawdzaliśmy na kilku samochodach kolegów mi. vw passat, citroen berlingo i u nich bez kluczyka w stacyjce światła po wciśnięciu hamulca się nie palą.

Przypominam sobie także że w dzień przed tymi problemami z aku byłem na stacji diagnostycznej na sprawdzeniu luzów w zawieszeniu i pan diagnosta sprawdził przy okazji siłę hamowania. podczas sprawdzania hamulców wcisnął pedał na maxa do końca i wtedy pojawił się błąd ABSu, zaświeciła się kontrolka. po ponownym uruchomieniu auta kontrolka już się nie pojawiła, jednak zaczął rozładowywać się akumulator w czasie nocy.

Po podpięciu auta do komputera po przyjechaniu od diagnosty jeszcze przed problemem z aku faktycznie miałem błąd czujnika pedału hamulca. Jednak ten błąd się nie powtarzał już więcej.

Naczytałem się forum i nie do końca jestem pawien czy mam wymienić czujnik pedału hamulca czy to jednak może być coś innego? Jeśli ktoś coś wie lub miał podobny problem będę wdzięczny za pomoc.

Czujnik jutro zamówię w ASO i wymienię.

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień czujnik stop, pod pedałem hamulca i po sprawie... koszt również nie wielki, to jest wada tych czujników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień czujnik stop, pod pedałem hamulca i po sprawie... koszt również nie wielki, to jest wada tych czujników

tak czujnik na 100% wymienię dla pewności i własnego spokoju, na razie nie mam problemu z tym że pilnie gdzieś muszę rano jechać ale różnie może być w przyszłości a rozładowany aku z rana to wtedy spory problem.

A czy normalne jest że bez kluczyka w stacyjce światła stop po wciśnięciu pedału hamulca świecą?

Z innych tematów dotyczących tego czujnika to po za tym jednym małym incydentem u diagnosty nie zauważyłem ani błędów na VAGu ani na nowo zamontowanym dwa dni temu tempomacie w czasie jazdy. Wszystko działa jak w zegarku.

EDIT:

Wymieniłem czujnik (cena w ASO VW Łopiński w Szczecinie 58zł) auto całą noc stało z podłączonym aku i nie rozładowało go więc temat rozwiązany.

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...