MaTeo85

MaTeo85's Achievements

Reputation

1. tak w B7 było M6 dla wszystkich wersji silnikowych
  2. wg danych z etki BR nie ma zamiennika i był stosowany tylko w BFB. aha gdybym miał szukać innego to powinny pasować z ALT, ALZ, AWA, BGB, BWE, BUL, BPG, BWT, BPJ, BYK mają taki sam uchwyt kompresora, te same kompresory oraz ten sam typ skraplacza czyli węże BR, BA lub BS z modelu B7, w B6 był inny skraplacz i coś może nie pasować choć węze BA, BS i BR były stosowane tak samo w B6 przy silnikach benzynowych 1.6, 2.0 i 1.8t (AWX, AVF, AVE, BKE od roku modelowego 2004, AVJ, BFB, AMB, BEX od modelowego 2004, ALZ, ALT, AWA od modelowego 2003)
  3. Trzeba moduł przyuczyć do auta (nauczyć go VINu) pewnie tego nie zrobiłeś? No i zobaczyć kodowanie czy jest poprawne.
  4. Jak mocno skorodowane to wymień w całości, jak materiał wahacza ok to wymień same tulejki na Lema lub Ori. Do wymiany potrzeba opuścić sanki żeby wyciągnąć śrubę wewnętrzną. Zewnętrzna śruba ma regulację mimośrodową. Po wymianie trzeba zrobić geometrię. Warto dać nowe śruby, a jak są ok to chociaż nowe nakrętki. Wszystkie numery części znajdziesz w ETKA on-line. W odpowiednim dziale forum jest temat z instrukcją obsługi takiego programu przez www.
  5. 8E0959126 --> 8E0959126B --> 8E0959126C --> 3R0959126 obecnie dostępny jako nowy tylko ten 3R0, nie polecam zamienników
  6. Klucz napewno 24, pewnie nakrętka ma trochę rdzy i stąd klucz nie wchodzi na nią. Zobacz czy da się nabić klucz na nakrętkę, najlepiej otwarty, a jak już się uda to wtedy dopiero trenować i założyć oczkowy.
  7. MaTeo85

B6 DIVISION

mce nie ma linii k, diagnostyka idzie po can z licznika, a dopiero licznik łączy się po linii K.
  8. Ehh, mają rozmach żeby klony po 400 euro gonić. Masakra. No ale jak by nie patrzył to Ori Hex net bez limitu to jakieś 3k PLN w de pewnie cena też podobna.
  9. Zerknij na numer na naklejce na samym kablu, ten który zasłoniłęś wizytówką, czy jest inny niż 000000.
  10. za lampkę bagażnika owszem MK odpowiada, ale za klimę już nie. Na odległość nikt nie da Ci odpowiedzi wycelowanej 100% w punkt. Skan za pomocą vcds i szukanie krok po kroku bo gdzieś coś jest nie tak. podałem Ci na dobry początek co należy zrobić i sprawdzić. Zrobisz jak będziesz chciał.
  11. sprawdź na dobry początek błędy we wszystkich sterownikach. Problemy z prądem może powodować np. wilgoć, uszkodzony czujnik pedału hamulca (losowo zaczynają świecić światła stopu i rozładowują aku do zera), radio potrafi się czasem nie wygasić, itp. jest tego trochę i trzeba poświęcić trochę czasu na weryfikację krok po kroku.
  12. MaTeo85

B6 DIVISION

czyli nie miałeś nic z wyposażenia które fabrycznie było na lini L pod PINem 15. to zostaje miernik w rękę i sprawdzanie przejścia na lini K oraz odłączanie po kolei każdego sterownika aż dojdziesz do tego który to robi problem. w naszych autach wszystkie kable od lini K jak i CANy spotykają się w jednym punkcie i są ze sobą połączone tuleją zaciskową więc raczej ciężko iść po kablach od sterownika do sterownika, ale miernikiem przejście do złącza diagnostycznego można testować.
  13. MaTeo85

B6 DIVISION

zobacz czy problem jest z obiema liniami K(L) czy na jednej da się do czegoś podłączyć. poniżej podział co jest na czym na pierwszej masz to: silnik, skrzynia automatyczna, airbag, telefon, klimatyzacja, MK, abs, radio(rns-e) (PIN 7 złącza diagnostycznego) kolor gn/ro na drugiej to: pdc, radio (chorus, concert, symphony lub rns-d,), pamięć siedzeń, xenon, webasto, tpms, (PIN 15 złącza diagnostycznego) kolor gn/bl
  14. Dokładnie, w zależności od którego dystrybutora jest kabel to soft działa tylko od Niego w dedykowanej wersji językowej lub soft ze strony ross-tech w wersji EN. Zobacz też czy nie trzeba zrobić update'u firmware w samym kablu. Często poprawia to jakieś błędy w komunikacji itp. Do tego sterownika raczej labelu nie ma i go nie znajdziesz. Przynajmniej mi się nie udało, i nawet na forum Ross techu we wszystkich scanach jest brak labelu dla tego sterownika