Jump to content

MaTeo85

Pasjonat
 • Content Count

  1,041
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

154

1 Follower

About MaTeo85

Informacje

 • First name
  Mateusz
 • Location
  Gdańsk

Car

 • Car model
  A4 B6
 • Car body
  Avant
 • Year of production
  2004
 • Engine
  2.0
 • Engine code
  ALT
 • Drive
  FWD
 • Gearbox
  Multitronic
 • Fuel
  PB+LPG

Recent Profile Visitors

2,047 profile views
 1. Odpowiadasz koledze @mravel? Jeśli tak to później post kolegi gdzie pisał że ma concert 2.
 2. żeby telefon grał na wszystkich głośnikach jak należy musisz mieć 3 przewody w czerwonej kostce w radiu. poniżej kawałek schematu jakie są opcje: Na moje na chwile obecną masz coś pomieszane w instalacji bo jak sam pisałeś BOSE jest dokładane i chyba nie zostało przepięte wszystko jak trzeba. Musiał byś się dokopać do kabli i zobaczyć co i jak faktycznie masz podłączone. Co do informacji kolegi wyżej, to nic do wzmacniacza BOSE nie trzeba ciągnąć (ciągnąć kable do tyłu trzeba tylko jak mamy moduł małej navi w bagażniku). rozchodzi się tylko o podłączenie między radiem a modułem BT. Żeby działało jak trzeba musisz mieć podłączone 3 piny z BT do RADIA jak na schemacie wyżej.
 3. MaTeo85

  Koronawirus

  Tu jest polska, tutaj nigdy nic nie jest powiedziane wprost, mnie niestety czeka zapoznanie się z tym bełkotem... i stosowanie tych wszystkich metod potwierdzania że jestem w kwarantannie. Kilka dni temu zakończyłem kwarantannę w Norwegii, skończyłem swoją pracę i jutro ruszam w drogę do domu. (uprzedzę zbędne komentarze... pracuję w polskiej firmie, na polskiej umowie o pracę, wyjechałem zanim zrobiło się u nas tak głośno o wirusie. W dniu wyjazdu nic nie zapowiadało takiego scenariusza, niestety sytuacja zmienia się dynamicznie i później wprowadzano restrykcje). Tu w Norwegii cały czas miałem ograniczony kontakt z osobami trzecimi, z racji że czytam internety jak i z własnego doświadczenia wiem jak bywa na lotniskach zdecydowałem się wracać samochodem z wypożyczalni... 1100km jazdy tylko po to żeby nie złapać czegoś po drodze i do minimum ograniczyć przebywanie z obcymi ludźmi. Później prom z własną kabiną i prosto do domu na całe 14 dni. Żony z domu nie wygonię bo nie ma gdzie, ale dziecko już jest u babci i do końca kwarantanny co najwyżej będzie można pogadać przez telefon. Mam nadzieję że każdy z nas ma rozum i nie chce sprowadzić tego syfu do domu, więc naprawdę starajcie się unikać wycieczek z byle powodu. Myślę że dorosły inteligentny człowiek jest w stanie spędzić dwa tygodnie na tyłku w domu nie nudząc się za bardzo. Na kontakty z dziećmi, narzeczonymi i znajomymi przyjdzie jeszcze czas. Wszystkim w kwarantannie i poza nią życzę zdrowia.
 4. MaTeo85

  Koronawirus

  A czy tak trudno przeżyć trochę czasu bez narzeczonej i zwiedzania okolicy? Masz gdzie i jak to siedź w domu. Wykorzystaj czas na granie czy to na PS czy Xboxie albo pc, bo z narzeczonymi czy żonami nie ma lekko żeby na spokojnie pograć 🤣
 5. MaTeo85

  B7 Crew

  Ja polecam odebrać osobiście w ASO, niedawno zmieniałem u siebie i wiem że ten plastik jest dosyć łatwo uszkodzić. Zamówiłem w ASO benepol i za pierwszym razem przy odbiorze zauważyłem że "żeberka" na środku są połamane, bez problemu po 2 dniach przyszła nowa część, przy wysyłce w razie W mogą być później problemy.
 6. Ten silnik lubi długie czasy wtrysku przez co instalacja LPG i same wtryskiwacze głupieją, dochodzi do tego że przy zbyt małych wydajnościowo wtryskiwaczach czasy otwarcia ich są tak duże że wtryskiwacz wcale się nie zamyka, a gazu i tak jest za mało. Ma to miejsce szczególnie podczas gwałtownego przyspieszania. Rozwiązaniem jest zmiana wtrysków na znacznie większe dzięki czemu korekty idą często na bogato i sterownik żeby to skompensować skraca czasy wtrysku gazu. Jest to znacznie zdrowsze dla silnika niż jazda na zbyt ubogiej mieszance. Do tego dla gazu warto przeskoczyć na świecę zapłonową z jedną elektrodą. Ja u siebie używałem dosyć długo Denso K16TT są tanie i nie nadwyrężają budżetu nawet jak zmieniasz je co 10-15kkm wraz z olejem. Instalację BRC dosyć trudno wyregulować, ale najważniejsze to znaleźć na swoim terenie fachowca który ma wiedzę i jest dobry. Nawet gdyby doradził zmianę gratów na inne to często taka zmiana będzie tańsza niż szukanie sposobu na to co masz w aucie. Bo można szukać w nieskończoność, a na koniec okaże się że i tak jest źle.
 7. Ten silnik lubi przewymiarowane wtryskiwacze, albo mniejsze ale bez dyszy. Jakie masz zamontowane na chwilę obecną w samochodzie? Ja miałem ac 01 czy jakoś tak i pod obciążeniem pętliły nawet jak miałem ciśnienie gazu 1,2 bara. I pojawiały się korekty bo robiło się ubogo.
 8. MaTeo85

  B6 DIVISION

  Czujnik nasłonecznienia trzeba wymienić żeby klimatronika nie głupiał bo na podstawie sygnału z czujnika też dokonuje regulacji do temperatury zadanej. Nie tylko w trybie auto. Możesz sprawdzić jak działa w blokach pomiarowych. Dla paneli do indexu AJ był czujnik 8E0... a od indexu AH 8P0... Jak zmieniałeś panel to warto zmienić i czujnik żeby wszystko działało jak trzeba.
 9. MaTeo85

  Koronawirus

  Tu już oficjalne info na stronach rządowych: https://www.gov.pl/web/koronawirus
 10. MaTeo85

  Koronawirus

  Ty tak na serio? A wypowiedź premiera tego kraju to też dzikie źródło informacji?
 11. MaTeo85

  Koronawirus

  Ja od 3 dni jestem w Norwegii i jest to samo, wprowadzili przymusową kwarantannę 14 dniową dla wszystkich przyjezdnych z poza krajów skandynawskich. Ja na szczęście mam pracę planowaną na 18 dni ale co będzie dalej jak wszystkie loty odwołane, promy nie kursują... Ciekawe jak długo będzie trzeba przeczekać.
 12. A żeby pasek zmienić to napinacz u góry ma taki odstający ząb. Zakładasz na niego klucz płaski i odciagasz w lewo wtedy pasek się zlizuje i można go zdjąć.
 13. MaTeo85

  B6 DIVISION

  Ja mam od niedawna takie w 1BE: monroe oespectrum. Są dosyć twarde.
 14. MaTeo85

  B6 DIVISION

  Na stacji nic nie wyszło bo to taki typ zawieszenia, że ciężko jest je zdiagnozować bez naginania breszką, same szarpali często nic nie wykryją, ale tam na bank wszystko prosi się już o wymianę. Amory, łączniki stabilizatorów, sprężyny też mogą być umęczone. Zrób pomiar wysokości od nadkola do ziemi dla każdego koła i porównaj jak auto siedzi. Z tym że na równej płaskiej powierzchni mierz. Dla 1BE powinno być ok. 64cm
×
×
 • Create New...