Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

lewiatan1989

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Czas zrobić mały update... Jak patrzę ile nie uzupełniałem... To przez dwa dni będę pisał... No od czego tu zacząć... A więc zacznijmy, od tego że air-drop-box mojej produkcji spisuje się wyśmienicie i już zbieram zamówienia na produkcję 😁 20 marca 2026 Udało się w końcu podłączyć i ogarnąć moduł od maserati 😁 teraz to dopiero bulgocze, oczywiście musiałem mapę dźwięku tworzyć na nowo, no ale jest różnica. 25 marca razem z @MaTeo85 podjęliśmy bardzo nierówną walkę z lampami... Otwórz miałem do montażu nowy większy intercooler i stwierdziłem, że skoro i tak będę zrzucał zderzak to warto by było wymienić w końcu klosze i obudowy lamp. Kupione były już dawno temu i leżały na strychu... No i tak się stało... @MaTeo85 dał się namówić zabraliśmy się za działanie... I po tygodniu walki polegliśmy... Bo to co zastaliśmy w lampach to jakieś delikatnie mówiąc nieporozumienie... Ale pokolei... Audi za poprzedniego właściciela przeszło swap lamp z bixa na full led... Swapem za kupę siana zajęła się firma A**toL*d z Płocka... No jednak z Swapem to nie wiele ma wspólnego... O tym, że coś jest nie tak z lampami domyślałem się już dawno temu... Po pierwsze od kupna nie działały auto światła długie, po drugie nie działało doświetlanie zakrętów i po trzecie kodowania MCE strasznie dziwnie wyglądały. Ogólnie w lampach był też dołożony dynamiczny kierunek. Auto długie i doświetlanie ogarnąłem z pomocą chata-gpt dobrze sobie z tym poradził, ale kodowanie było jak dla bixa nie dla leda... No i właśnie po otwarciu lamp naszym oczom ukazał się bardzo niechlujny makaron kabli, wywalone były moduły od ledów i założone dodatkowe przetwornice, regulatory napięcia, rezystory no i sam moduł od dynamicznych kierunków... Czyli jakiś majstersztyk elektroniki oszukał system i zmontował full ledy tak, że Audi nadal widziało je jako bixy - działało? Działało? Klient zapłacił? Zapłacił? Zadowolony? No tamten tak... Ja średnio. W dodatku wiązki były tak niechlujnie zrobione, że całość rozpadła się przy rozbiórce lampy... No dramat... Mati walczył tydzień... Niestety z częściową przegraną... W jednej lampie ułamał się gdzieś pasek od ledów... Pomimo prób naprawy pod mikroskopem nie udało się go uratować... A ogarnięcie innej lampy przy tej rzeźbie mija się z jakim kolwiek celem. A więc lampy i tak dostały nowe puchy i klosze, natomiast finalnie za drl zakodowałem światła mijania. I póki co mam od @kaju wiązki do full led, ogarnę moduł MCE pod full led, kupię nowe lampy i jeszcze tego lata ogarnę to jak bóg przykazał... W między czasie gdy Mati walczył z lampami ja zabrałem się za intercooler. Tu też nie obyło się bez przygód... Ponieważ okazało się, że chłodnica wody zaczęła się pocić w lewym dolnym rogu... A zatem zamówiona została nowa z NRF nr 53719 plus nowe oringi z ASO. Przy okazji okazało się, że pływał u mnie woreczek z silicatem więc też go wy***w 😁 Przy okazji okazało się, że stary ICek pięknie suchy 😁 Pracę zakończyły się 5 kwietnia 🫣🫣 Jednak nie długo miałem założony zderzak... Bo przyszła dokładka z maxtona przód i tył. A przy okazji okazało się, że poprzednia dokładkę założyłem tak mocno, że nie udało się jej ściągnąć bez lakieru... A zatem latałem zderzak i poprawiałem go lakierniczo i całkiem nieźle mi to wyszło. W między czasie audik zaliczył kilka sesji 🫣 3 maja allegro poinformowało mnie, że w obserwowany wyszukiwaniu pojawiło się nowe ogłoszenie... Patrzę... Piękne (na zdjęciach) cena wyjątkowa dobra... Dwa dni myślenia i stwierdziłem ch*j jadę raz kozie śmierć... I zrobiłem w sumie jednego dnia 1200km czy było warto? Finalnie było 😁😁😁 Tak wyglądały po zakupie: A tu proces naprawy i ogarniania: I tu ogarnięty przód : Przy okazji tylna kanapa grzana więc od razu nowy mod 🫣 No i teraz tak... Miałem przy tej okazji odkurzyć dywan... Ale... Na ch*j będę odkurzać... Kupiłem MOWĄ wykładzinę 🫣 Kilka fotek z prac. Trochę drobnych się zwróciło: No i niestety pod dywanem znalazła się niespodzianka... Musiała kiedyś woda stać. A więc było skrobanie do zera, szlifowanie, neutralizator rdzy, podkład epoksydowy i lakier no i wykończenie matą :) W pracach przy podłodze i fotelach dzielnie pomagał mi @NervaR Uf... Zmęczyłem się piasaniem... Oczywiście cała podłoga i wszystkie słupki dostały nowe ori spinki. Przy okazji też polerowałem wszystkie dekory black piano i okleiłem je od razu ppf'ką... Koniec 😁 Teraz trzeba znaleźć czas i założyć dociągi 😅 VID20260402084353.mp4
  2. Do ALT jak pisze @Hugo 8E0199382J - zamienia się na: 8E0199382AA - zamienia się na: 8E0199382AH - cena w ASO przed rabatami 729 zł
  3. No niestety nad asertywnością trzeba pracować... ale jak jak jako okazje same mnie atakują hahaha Taaaa... tylko prezesa brakuje :P Oj tam oj tam... planów jest dużo tylko świnka skarbonka jakaś taka licha ostatnio :P Dzięki :) Pneumatyki się bałem ogólnie kupując samochód, bo straszyli tu i tam... ale... jestem mega z niej zadowolony i już nie wyobrażam sobie samochodu bez ;)
  4. No dobra to czas na kolejną aktualizację :P Niech pomyślę co się u mnie działo przez ostatni czas... a no niewiele w sumie... Zima nie sprzyjała modzeniu, ale za to sprzyjała myśleniu o modach A więc tak... pełen kompletny zestaw do dociągów czeka na montaż... ale o tym już pisałem - nadal czeka na montaż ;) udało się skompletować wszystko do elektrycznej klapy bagażnika :) zaczęła chodzić mi po głowie elektrycznie regulowana kolumna kierownicza - lista części gotowa - czas zbierać środki w świnkę skarbonkę kolega zagrał mi na ambicjach chwaląc się, ze kupił dropbox'a pneumatyki w A6... zacząłem myśleć o wydajniejszym chłodzeniu... bo po zimie i wiośnie znów będzie lato i może warto jednak dać mu trochę chłodniejszego powietrza no i czas było znieść ze strychu zakupione już jakiś czas temu klosze do lamp i nowe puchu (na dniach poszło zamówienie do aso po wszystkie regulacje i śrubki nowe lamp - bo jak robić to robić raz a dobrze). a dziś znów poszalałem... i zamówiłem moduł wydechu od maserati - zobaczymy czy było to warte - ale wszyscy, wszędzie piszą, że warto A teraz co się udało zadziałać... Jak wspomniałem dociągi czekają - jeszcze trochę poczekają niech temp się ustabilizuje co plastiki nie będą strzelać. Klapa bagażnika skompletowana i kilka dni temu wyrezana - przy okazji odszczurzyłem przestrzeń bagażową i pod tylną kanapą... znów jakieś 3,20 PLN do przodu na zakupie samochodu - takie skarby znajdowałem, że czułem się jak na wykopaliskach. Wszystko na ori częściach: 4H0827383A zamek z dociągiem - wjechała nówka sztuka 4G5827851B siłownik - używany N 90777902 nit mocujący - nowy ori 4G8827439A czop kulisty – nowy ori 4G5827603 uchwyt – używany N 91202701 śruba pod uchwyt – 2szt - nowe ori 4G0959831A przycisk otwierania – nowy ori 4G5867559 ramka przycisku – nowy ori 4G5959107C sterownik kod PR: K8B + 4E7 + 4E9 - używka Wiązka na ori kostkach - prosty układ :) - kable pociągnięte ori torami więc wszystko wygląda jak w oryginale - ba nawet idealnie udało się wyciąć otwór pod przycisk. W razie jakby ktoś potrzebował mam w word zrobioną listę części oraz instrukcję ze schematami do limuzynki :) Tak to ładnie bangla: AQOWU8CBaQwvk_vlNh48K1_K9eYGxtpV9NmNxCRI63sGNFXwgWPhyfm8PpcKE7LwC-3t0Tq6xXiJedt6H1AD09hxtn_qnymHpWl_clHmQA.mp4 AQOLapVQFB-L6kz0eQ93EAPaPZP5f_Qrh5qTju8MFtcvC610dXwMu1mWymJQ85vjmTddvsQB_MhDOdQhfrOG38Y7VYfoMq2sj9deXNZ8Og.mp4 Oczywiście jeszcze otwieranie i zamykanie przyciskiem w drzwiach kierowcy i otwieranie na kopa :) Przy okazji tych wykopalisk wszystko co wyciągnięte z samochodu zostało dokładnie wyprane :) AQMzCwNmnBJmzlrritTyAHJtacXwZJIl9OEwyqVeYbf-LXmsBMGNg6sn0oulezhLqluS5PfIo8wCQjdCnMharV5oUdQMbJ7subzgG06PZQ.mp4 Kolejna kwestia - elektrycznie regulowana kolumna kierownicza - siadało się ostatnio w A8'kach i faja bajera jak kierownica się rusza... no będzie... zbieramy graty i tuczę świnkę skarbonkę :D Człowiek siedzi zimą, nudzi się, przegląda te instagramy, fora, grupy... no i dostał od kolegi rolkę gdzie chwalił się montażem dropboxa do opuszczania pneumatyki na postoju... myślę fajny bajer... no to szukam w sieci... ceny kosmos... jak za zabawkę na spoty... ale... no przecież zima jest - można się pogłowić trochę no i takim sposobem powstał prototyp i v.1.0 mojego dropbox'a - następnie poszły prace nad v.1.1 i od ponad miesiąca testuję - póki co wszystko bangla jak powinno - ba już nawet zamówienia wpadły na taki dropbox mojej produkcji - koszt 800 zł - jaka jest przewaga mojego nad tymi co można kupić w sieci? Jest ich kilka: nie trzeba ciąć ori przewodów pneumatyki - dorzucam do zestawu wszystko co potrzebne do montażu - wystarczy mieć swój klucz 10tkę - wykręcamy z bloku 4 przewody od pneumatu i wkręcamy w specjalny trójnik - dzięki temu gdy będzie potrzeba wypiąć boxa - można zawsze wrócić do oryginału. układ zabezpieczony bezpiecznikiem w obudowie - nie na kablu - solidne kable z możliwością odpięcia zasilania od box'a Box wyposażony w wyłącznik - dzięki czemu możemy na czas nieużywania wyłączyć go całkowicie - aby ograniczyć całkowicie pobór prądu - pobór prądu i tak jest znikomy bo tylko zdalne sterowanie jest w trybie czuwania - natomiast wyłączenie ogranicza też ryzyko, że przycisk na pilocie wciśnie się sam w kieszeni. Działanie nie powoduje błędów zapisanych w sterownikach. 2 piloty Możliwość obniżenia samochodu na dowolną wysokość - box spuszcza powietrze z układu tak długo jak trzymamy przycisk. Możliwość zastosowania dławików przepływu powietrza np dla A8 w sytuacji gdy przód i tył opadają z różną prędkością - wtedy można dokładnie wyregulować ilość przepływu powietrza w celu wyrównania poziomów. Całość zbudowana przeze mnie łącznie z projektem obudowy w 3D - oj bolało po kilkunastu latach wracać do modelowania w CAD - ale udało się za pierwszym razem - oczywiście docelowo boxy w kolorze czarnym AQOnEOCANqaY1mHB0jvIteINsofwrAotOU6uK6Ylz_0a9WWu-ibd1zTtsi_sGuI2guOev-J8qu-WSGSjvoYTB3fVWVVbtnfijq-iUTcwOA.mp4 A tak to działa: AQMIbtcZsf1qiZw1hhpw5z2fimqTrIe9TaJTl2EG3ID5yeJUlmNH69a4B19jYocKIB6Mw-PH18Ps8VNTrIrzR5liFDTfq9bwNBGV7uIILw.mp4 W kwestii wydajniejszego chłodzenia - to dużo myślałem, czytałem, sprawdzałem i liczyłem... W pierwszej kolejności oczywiście myślałem o IC'ku Wagnera - no ale cena zbija mocno... potem myślałem o Fmic... ale nie wszyscy byli zadowoleni... no i finalnie trafiłem na mega posta na fb, gdzie właściciel przeprowadził testy trzech ICków Wagnera, Fmica i TurboWorks 3" - i co ten ostatni wygrał szczególnie w zakresie uzyskiwanej temperatury w dolocie oraz pojemnością - 0,5l więcej niż Wagner... a cena prawie 5x mniejsza... więc już leży w garażu i czeka nowy IC'ek, przejściówki, złączki, opaski i sylikony :D No i tak sobie pomyślałem, że skoro będę montował ICka to warto od razu zabrać się za lampy ponieważ prawa ma urwane mocowania a lewa paruje... i to niedługo będzie można złotą rybkę tam wpuścić. No więc zamówiłem wszystkie mocowania i regulacje z ASO, zniosłem ze strychu nowe puchy lamp i nowe klosze no i będą pieczone dwie pieczenie na jednym ogniu Aaaaa i jeszcze mi się przypomniało - jakieś dwa tygodnie temu moją przednią dokładkę maxtona v1 zaatakował brutalnie krawężnik... no i finalnie złożyłem zamówienie na dokładkę przód v3 i od razu dokładkę tylną z użebrowaniem No i dziś... po raz kolejny udowodniłem sobie, że jestem mało asertywny... trafiła się okazja (kurczę zawsze mi się trafia okazja) kupić w dobrej cenie moduł wydechu od maserati - podobno robi mega robotę w audi... no to myślę... kurczę...kilka setek w te czy w tamte już mi różnicy nie zrobi... no i zamówiłem - zobaczymy co to warte będzie No to póki co chyba wsio... jak coś zapomniałem to przepraszam :D
  5. No i kurier dotarł 😁 Ponad miesiąc czekania ale w końcu jest 😁 A tam: Kierownica ścięta - skóra + carbon + grzanie + łopatki 🔥🔥🔥 biała nić plus biały pasek na 12tej 🔥🔥🔥 no i cover airbag też w skórze z białą nicią. Aby wszystko zatrybilo szczególnie grzanie trzeba było wymienić zwijak na 4H0953568H i kupić zestaw przycisków pod grzanie i czujnik temp nr 4G0951523E. Kodowanie, kalibracja czujnika kąta skrętu plus przyuczenie pozycji krańcowych i wszystko działa 💪💪💪 grzanie ustawione do 31 stopni i się wyłącza 💪💪💪 A na samochodzie prezentuje się tak: Aż żal dotykać 🤣
  6. Mały update w temacie 03.12.2025 przy przebiegu 356 324 km wymiana 5 świeczek żarowych - najpierw umarła jedna, następnego dnia druga - więc już wymieniłem 5 pozostałych - jedna była wymieniona w lipcu na cylindrze 1. Przy okazji okazało się, że 3 fajki dokonały żywota - dwie były pęknięte, a trzecia kruszyła mi się w rękach - więc wpadł zestaw naprawczy na cylindrze (2,3 i 6tym). No i chyba najważniejsze dla mnie - po prawie dwóch latach posiadania samochodu przy pomocy chatagpt udało się w końcu poprawnie zakodować lampy przednie. W czym był problem? A no poprzedni właściciel zrobił swap z bixów skrętnych na full led - podobno robił to jakiś zakład specjalizujący się z doposażania VAGów - ale no ocena ich pracy pozostawia wiele do życzenia... kable puszczone przelotką w grodzi nie "cyckiem" który był wolny, tylko zrobiona śrubokrętem dziura w przelotce, która wymagała już jakiś czas temu uszczelnienia - kable puszczone bardzo niechlujnie w przestrzeni silnika - no ale nie oceniajmy... działo... tzn. poprzedni właściciel myślał, że działa - działały: pozycje, dzienne, mijania i drogowe i tyle... nie było HBA, nie reagował przycisk od świateł na złą pogodę i nie działało doświetlanie zakrętów pomimo, że było dostępne w MMI - żadnych błędów nie było. Już jakiś czas temu gdy bawiłem się kodowaniami udało mi się ogarnąć HBA i to, że na przycisku od "świateł na złą pogodę" zapalała się dioda po wciśnięciu przycisku - ale nic się nie działo - poza tym, że gdy były dzienne i wcisnęło się przycisk to włączały się mijania. No i tak zostawiłem bo nie miałem pomysłu. Natomiast ostatnimi czasy dość intensywnie wykorzystuje ChatGPT 5.2 w wersji plus do różnej diagnostyki - oceny logów i poszukiwania rozwiązań różnych problemów. Więc tym razem postanowiłem go wykorzystać do próby poprawnego kodowania lamp... i co? i pomógł. Fakt, trzeba było go zasilić pełnym autoscanem z VCDS i kompletem bitów i bajtów dostepnych w długim kodowaniu dla poszczególnych grup związanych z oświetleniem zewnętrznym - no i po kilkunastu minutach dyskusji z nim wskazał mi gdzie jakie zmiany wprowadzić w długim kodowaniu - w efekcie działają poprawnie światła na złą pogodę - włączają się dodatkowe punkty świetlne i tymi samymi punktami jest poprawnie realizowane doświetlanie, które działa i na postoju i w trakcie jazdy. Więc... jak są jakieś problemy, ciężkie sytuacje czy nawet logi do oceny poza samodzielną walką nie bójcie się skorzystać z chata - nie wiem jak zachowuje się wersja free - ale ta plus całkiem sobie radzi, o ile nie zawsze daje gotowe rozwiązanie to na pewno ułatwia nakierowanie na rozwiązanie problemu A ja... wypatruję kuriera... który coś do audi mi przywiezie
  7. Nie mam pojęcia tuner ogarniał.
  8. Warto, warto zupełnie inaczej to jedzie 💪 Nad felgami będę myślał, możliwe, że na lato - jak trochę się odbiję finansowo 😅
  9. Oj tak - teraz banan jest na twarzy za każdym razem jak wsiadam do samochodu i jak wciskam gaz Tomeczku - subtelnie inne dzięki!!! Czarny ma to coś - przede wszystkim możliwość zrobienia lustra z lakieru - za to kocham czarny kolor - no ja tym się wyłamałem - zawsze były ciemne samochody - a teraz białas - ale nie żałuję - DZIĘKI ! Oj tak! - Krystian to porządna instytucja Kamil - DPF leży na półce - a ori soft na dysku - jak będzie trzeba będę się ratował - a teraz niech sobie oddycha czystym powietrzem i wyrzuca z siebie co powinno O swoje serce... no staram się dbać - ale jak to robić jak audi dostarcza atrakcji Dziś umarła świeca żarowa na 5 cylindrze - już zamówiona ori - i teraz lekarz kazał unikać stresu - a poprzednia wymiana jeszcze dziś po nocach mi się śni... Ale z miłych rzeczy - wczoraj wjechał długo oczekiwany soft skrzyni - poprawione zostały punkty zmiany biegów na D i S - i teraz to jedzie no i przesunięty został limiter momentu obrotowego - aby skrzynia nie blokowała momentu silnika jest ogień No i udało się pierwszy post w tym wątku zaktualizować
  10. No dobra... zabierał się jak pies do jeża, ale trzeba zrobić aktualizacje tematu Co prawda pewnie nie zrobi w zakresie długości posta mojej życiówki no ale coś tam popisać trzeba No a zatem moi drodzy stało się przy przebiegu 353 000 buda a około 234 000 silnik- przyszedł czas na serwis rozrządu (ale nie tylko, przy okazji eko-off, czyszczenie doltów, serwis napędu i soft silnika - czekam jeszcze na soft skrzyni) lista wymienionych rzeczy przy okazji rozbiórki jest dość długa: Jak widać trochę tego było czy zrobione wszystko? no mam nadzieję, że tak Tu kilka fotek z roboty: Jak widać ślizgi już miały swoje lata świetności za sobą... ciekaw jestem czy to był powód grzechotania? właściwie to na odpalaniu na zimnym zawsze była cisza - nie było słychać rozrządu - natomiast odzywał się na postoju w przedziale obrotów 1900-2300 - wtedy był dźwięk jakby o coś dzwonił - może latał na boki? hmmm A tu dwa zdjęcia z cyklu znajdź różnicę Kto znalazł różnicę? Z racji tego, że w budżecie rozrządu coś jeszcze zostało to po odbiorze przyjechała paczka z kolejnym modem udało się w dobrej cenie wyrwać zestaw dociągów od RS7 W wolnej chwili bawiłem się w wydziewanie wiązki coby zgodnie ze sztuką zrobić przeszczep do A6 - oczywiście dokupione zostały nowe maskownice silniczków dociągów pod a6 Było Halloween to jakieś fotki się pstrykło A lalka prezentuje się tak: Ogólnie w tym sezonie audi zaliczyło kilka sesji większość materiału na moim IG: lewiatan_1989

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.