Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AVF obieg płynu - dziwne czy normalne ?


COXymoX

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ od jakiegoś czasu wskazówka temperatury przykleiła się do 70-ciu stopni i bardzo niechętnie ją przekracza postanowiłem podrążyć no i jest coś czego nie kumam.

Zacząłem od sprawdzenia vagiem temperatur na zegarach i na czujniku - na zimnym i gorącym są takie same więc czujnik odpada.

Po poczytaniu tematów na kąciku no i z własnego doświadczenia padło na termostat. Kupiłem płyn, kupiłem termostat ale w oczekiwaniu na wolną chwilę postanowiłem pomacać i pogrzebać w wężach od płynu. I tu zaczyna się moja zagwozdka i pytanie - jaki jest prawidłowy obieg płynu ?

Co zauważyłem u siebie ?

Po osiągnięciu na zegarach 70-ciu stopni i macając węże sprawa wygląda tak:

- płyn w zbiorniczku wyrównawczym gorący (stan prawidłowy, nie przybywa i nie ubywa)

- wężyk cienki do zbiorniczka gorący

- wężyk gruby pomiędzy zbiorniczkiem a dolną rurą chłodnicy gorący (rozgałęzienie rurki do zbiorniczka i do chłodnicy)

- chłodnica gorąca tak jakby obieg zamykał się przez ten grubszy wężyk do zbiorniczka i przez zbiorniczek

ale co najdziwniejsze - zimny jest dolny wąż chłodnicy na odcinku od rozgałęzienia na zbiorniczek do termostatu czyli termostat trzyma

Kućwa - to jakaś magia czy zonk ? Jakim cudem przy zamkniętym termostacie jest gorąca chłodnica a płyn przepływa zbiorniczkiem ?

Nigdy wcześniej nie macałem tego wszystkiego bo wskazówka stała na 90 jak wryta.

Dodam, że do jesieni było normalnie czyli wskazówka na 90 i jak zamurowana. Rok temu programowo wyłączałem EGR i jest zaślepiony. Jak to w AVF mam chłodnicę spalin powiązaną z EGR-em, ale to chyba nie ma nic wspólnego.

Przy układzie nie było nic grzebane czy kombinowane. No i teraz nie biorę się za termostat, bo nie wiem czy ma to sens

Może mi ktoś kumaty napisać czy powyższe punkty to normalne zachowanie obiegu płynu, bo moim zdaniem nie. Do momentu otwarcia termostatu chłodnica powinna być zimna - tak ?

Termostat walnięty. Po wymianie pod domem 90 stopni jak zamurowane

do zamknięcia

Edytowane przez COXymoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...