Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak zasilania na licznikach/ klimatroniku gaśnie silnik


wojtaszek18

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. od dziś mam problem ze swoim autem taki, że po przekręceniu stacyjki na liczniku swieci się jedynie ikona ABS AIRBAG( po chwili gasną normalnie) i tyle, fis nie działa i auto odpala ale po 3- 5sekundach gaśnie( zdaje mi się, że odcina immobiliser) podpięcie kompa nic nie da bo skoro nie ma zasilania to i nie moge nic zczytać, proszę o jakieś porady ponieważ jestem we francji i nie ukrywam nie wiem nawet od czego zbytnio zacząć. sprawdzałęm organoleptycznie bezpieczniki wszystkie są ok obstawiałem przekaźniki ale który by odcinał całe zasilanie?? pod sterownikiem silnika jest na pewno przekaźnik nr 202 i jeszcze jeden. co ciekawe na liczniku się zresetowała data na taką co mi sie zawsze wyświetla jak kleme odłącze choć tego nie robiłem. dodam, że nie miałem przez cały okres użytkowania problemu z elektryką w samochodzie, nic nie było grzebane również. mimo, że zawsze sam naprawiałem mechanicznie swój samochód tym razem mnie zaskoczył i to 1600km od domu;-( mam b6 1.9 awx grudzień 2001. pozdrawiam wojtek


nikt nie pomoże??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz opisane obie wtyczki licznika http://a4-klub.pl/index.php?/topic/240996-rodzaje-lista-licznikow-monochromatyczne-i-kolorowe-wersja-europejska/

miernik do ręki i sprawdzaj czy to faktycznie brak zasilania licznika. zacisk 30 to stały plus, zacisk 15 to plus po przekręceniu stacyjki, zacisk 31 to masa

Moim zdaniem może to tez być uwalony licznik.

Przebieg km pokazuje cokolwiek?

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam no wiec problemem okazal się spadek napięcia na aku było poniżej 12v i to blokowało, także problem rozwiązany;-) dzięki za wskazówki, bo miałem rozebrane tam sporo i wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...