Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Inny wzmacniacz, zamiast NOKIA


A4CCH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce podłączyć na tył do mojej Audiczki jakiś lepszy wzmak niż seryjny.

No i mam problem:

1. Zasilanie nowego wzmacniacza wiem że trzeba ciągnąć z + od akumulatora.

2. Mase można złapać z "budy".

A co z sygnałowym ? Trzeba wziąć go z tej niebieskiej kostki która posiada 8 pinów ? Czy jak, przerabiał to ktoś ? Jak tak to bym prosił o pomoc.

-click-Schemat kostki.-click-

.

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał przecież chyba idzie kablami chinch?

Ja mam inne pytanie chyba nadające się pod ten temat. Mam z tyłu głośniki (a raczej miałem) 8d9 035 412b. Z tym, że po zmianie radia z fabrycznego przestały działać (wzmacniacz nokii). Dzisiaj podpiąłem pod Phase Linear PB Four - niestety podziałaly chwilę i poszły z dymem, zaczęły charczeć. W związku z tym zapytam. Za mocny wzmacniacz czy padły z przesilenia oraz starości? Bo nie wiem czy kupić seryjne (nawet fajnie przez tą chwilę grały) czy dołożyć i kupić Herz dsk 165.3 z dystansami pod fabryczne miejsca? Na przód założyłem helixy b62c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem że jak radio fabryczne zamieniasz na inne trzeba jakiś chyba PIN zamienić. Byś musiał się zorientować w temacie pewnie popularny :)

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie radia trzeba albo piny poprzepinać albo kupić moduł specjalny. Hertzów nie polecam, mam takie i jest słabo. Za te pieniądze myślę, że można znaleźć coś lepszego, na forum strefy caraudio poczytaj. Ja też mam pytanie d tematu. Otóż wykręciłem stergo suba nokii i wyciągnąłem z niego wzmaka, żeby go z powrotem podłączyć żeby grały głośniki z drzwiach z tyłu, teraz pytanie, do czego go przymocować, żeby odprowadzał ciepło ? Wystarczy dajmy na to sama karoseria (do uchwytu na którym się trzymał sub) czy lepiej jakaś większa blaszana powierzchnia do niego i dopiero do uchwytu gdzie był sub całość żeby nie latało po bagażniku?

Edyta: Czytając o tym jakie ludzie mieli problemy z tym wzmakiem, że się palił itp postanowiłem jednak go zamontować na tej samej blasze na której był przymocowany oryginalnie w subie, nie wygląda to może nazbyt elegancko ale swoją rolę spełnia w stu procentach, poza tym nie miałem na to miejsca ponieważ montowałem dedykowanego suba w boczek przez co miałem ograniczone pole manewru. Wszystko pięknie gra i śmiga jak trzeba.

bac184tvjc4v.jpg

2.jpg

Edytowane przez Mayster1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same problemy, a rozwiązań brak... Dorzucę się i ja.
Miałem na półce głośniki z dziurami w membranach (po poprzednim właścicielu). Postanowiłem wymienić same głośniki. Kupiłem nowe, wraz z dystansami, przelutowałem kabelki, żeby szło z oryginalnego wzmacniacza, no ale głośniki nie chciały zagrać. Myślałem, ze może na kostce coś nie łączy i jak trochę poruszałem to wzmacniacz poszedł z dymem... Czy mogę go zastąpić jakimś tanim dwukanałowym?
(nie zależy mi na jakości muzyki - ma nie pierdzieć i coś grać na trasie, żeby człowiek sobie wiadomości posłuchał)


Nikt nic nie pisze, nie podpowiada, a problem dalej nierozwiązany... :(

Kupiłem tani wzmacniacz, który ma mi zastąpić oryginalny z głośnika. Przewody z kostki powpinałem we wzmacniacz ale dalej jest cisza - głośniki na półce ani myślą grać. Wedle mojej wiedzy w kostce było 8 pinów, które odpowiadają za sygnał na lewy i prawy głośnik, zasilanie 12V, masa i "mute". Sprawdzałem głośniki i są sprawne.
Co mogę jeszcze raz sprawdzić / zrobić / poprawić, żeby przybliżyło mnie do uruchomienia tych głośników?

Edytowane przez chin353
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...