Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda całkowita, a zaniżona wartość wypłaty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,miałem ostatnio dość nie przyjemną sytuacje, jeszcze nie doszedlem do siebie fizycznie po wypadku,

obawiam się ze przy ogledzianach auta, ubezpieczalnia wypłaci mi za mało pieniedzy z tytułu szkody całkowitej, czy można w jakikolwiek sposób podwyższyć lub odwoływać się od wartości sumy od ubezpieczyciela?

auto wyglada tak wiec mysle ze ciężko bedzie to naprawić ... :)

z kolei przed wypadkiem auto było utrzymane w idealnym stanie technicznym, blacharsko tez zawstydzało auta z roczników 2010+...

132352591_sawhpqa.jpg

132352571_sawhpqq.jpg

132362001_sawhhpp.jpg

132463821_sawhhph.jpg

132479461_sawhhpr.jpg

132780031_sawhhpx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jeszcze nie doszedlem do siebie fizycznie po wypadku,
Koniecznie idź do lekarza. Odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu niejednokrotnie przewyższają wartość uszkodzonych pojazdów.

czy można w jakikolwiek sposób podwyższyć lub odwoływać się od wartości sumy od ubezpieczyciela?

Można. Dokumentując nakłady poniesione na tuning, doposażenie pojazdu, lub wymianę całych podzespołów, podnosisz szacunkową wartość pojazdu przed szkodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem juz wypis ze szpitala, nie jestem polamany ale przez stłuczenia, szyte rany nie jestem w stanie się poruszać

wypadek miał miejsce w drodze do zakładu pracy, czy jest szansa ze z zakładu pracy też dostane odszkodowanie (nie byłem dodatkowo ubezpieczony wydaje mi sie ze to standardowe ubezpieczenie) czy tylko płatność 100%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu przysługuje ze wszystkich polis na życie i zdrowie. Tak więc z NNW własnego pojazdu, ubezpieczenia pracowniczego, OC sprawcy wypadku, z ZUS jeśli następstwem wypadku jest trwała niepełnosprawność. Wszędzie jednak (z wyjątkiem odszkodowania z OC sprawcy) wysokość odszkodowania uzależniona jest od kwoty na jaką się ubezpieczyłeś (suma gwarancyjna). Z OC dodatkowo możesz liczyć na zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji i opieki, zwrot kosztów dojazdów do placówek medycznych, zakupu leków i sprzętu rehabilitacyjnego, utraconych dochodów (na L4 nie dostajesz pełnej pensji), a także rekompensatę za niezrealizowane plany (urlop, udział w zawodach, szkoleniach itp). Na PW mogę podpowiedzieć co nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...