Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Prawe lusterko podgrzewane (problem)


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Zauważyłem od dawna że nie grzeje mi prawe lusterko. Próbowałem się dostać do wkładu ale ni cholery nie wiem jak zdjąć te szkło. Na forum było pokazane jak to sciągnąć ale u mnie jakoś nie idzie. Generalnie lusterko mam podgrzewane bo widać tam złączki wpięte w lusterko, ale mimo to ono nie grzeje, sądze że mata jest przepalona (chyba że przyczyna jest inna). Jednak nie wiem jak ściągnąc lustro wraz z matą żeby zobaczyć czy mata jest spalona. I pytanko, czy można sprawdzić w jakiś sposób (np. miernikiem) czy mata jest spalona czy cała (czy jest obieg prądu w niej) No i jak sciągnąc to lustro. Próbowałem od każdej strony jakoś je odczepić ale nie idzie, a nie chce żeby pękło. Dziękuje bardzo za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na samym dole lusterka masz taki maly otwor,wez cienki srubokręt ,lustro na sama góre najpierw ustaw i spruboj podwazac lusterko,u siebie jak sciągalem to tak robiłem...jak zdejmiesz juz to sprawdz miernikiem czy napiecie jest na kabelkach(prawdopodobnie masz grzanie po kluczyku czyli jak tylko właczysz zaplon ) jesli napiecie sie pojawia to na pewno masz spalona mate skoro napiecie dochodzi a mata nie grzeje...nie martw się tak łatwo nie peknie, mi nawet szklo spadło na podloge i nic sie nie stało.Ale jesli bedziesz sciągal lusterko to zrób to z rozsadkiem i bez nerwow, na pewno da sie je zdąć z uzyciem wiekszej siły ale bez przesady :wink4: mozesz oberwac 1-2 zatrzaski tylko oby nie wiecej bo luserko moze juz nie trzymac :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lusterko mam grzane wraz z ogrzewaniem tylnej szyby. Co do lusterka to dzisiaj obadam sytuacje. ale dojscie jest tam strasznie kijowe. Na dole owszem jest otwór ale po to żeby po myciu woda miała ujście z lusterka. No zobaczymy co z tego wyjdzie. A jest sposób na sprawdzenie czy mata działa?? np widać będzie miejsce spalone, albo miernikiem ustawić na brzeczyk i jedym i drugim konicem dotknac koncówek do maty?? Czyli czekała by mnie wymiana całego lustra jeśli okazało by się że jest spalona. Chyba że mogę kupić samą mate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole owszem jest otwór ale po to żeby po myciu woda miała ujście z lusterka.

zgadzam sie z Toba ze on jest do odprowadzenia wody z lusterka , ale ja go użyłem aby lepiej sciagnąć lusterko :good: kupuj tylko maty a na pewno o wieele taniej Ci wyjdzie niz zakup calego lusterka z matą.Ja zakupiłem taka mate http://www.allegro.pl/item480572934_podgrzewacz_lusterka_mata_grzewcza_gb_8s_okazja.html i świetnie sie sprawuje :decayed::good: a czy mata jest spalona to nie wiem czy da sie tak sprawdzic bo wystarczy ze ten pasek-tzn.element grzewczy bedzie troszke przepalony w jednym miejscu i juz nie bedzie grzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem tą strone na allegro. wklad troche kosztuje a mata kosztuje grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklad troche kosztuje a mata kosztuje grosze.

To sciagaj lusterko i montuj sama mate :decayed::good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...