Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpie autem przy puszczaniu sprzęgła.


audia4a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem, a mianowicie podczas puszczania sprzęgła szarpie mi autem. Czuć mocne szarpnięcie oraz uderzenie przy puszczaniu pedału sprzęgła. Czasem także przy zmianie biegów, biegi się blokuja ciężko wchodzą. Przy puszczaniu pedalu sprzegla muszę robić to delikatnie zeby nie było szarpnięcia oraz stuku.

Co może być przyczyną? Dwumas i sprzęgło bylo wymieniane wiec to odpada, wysprzęglik? Proszę o rady w rozwiązaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dwumas i sprzęgło bylo wymieniane wiec to odpada

To, ze sprzeglo bylo wymienione, nie znaczy ze ktos to dobrze zrobil. Jesli byl to mechanik z przypadku to mogl cos zpartolic. Jak nie rozbierzesz wszystkiego i nie dostaniesz sie do sprzegla, to sie nie dowiesz. Takie wrozenie z fusow.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik z drugiej ręki to nie był, bo do takich nie zaglądam :) Każdy mądry ma swojego mechanika. No nic będę dłubał temat dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w poprzednim aucie (mazda 6 2.0 diesel). Po wymianie sprzęgła i dwumasy szarpało autem.

Nie udało mi się dojść co dokładnie było bo w aucie obruciła się panewka. Po rozebraniu i poskładaniu ponownie silnika wszystko wrciło do normy. Podejrzewam źle założoną tarcze sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tarczy źle się nie da założyć :) Zależy kto jak to rozumie. Mam quattro, zacznę od podpory wału ,jak nie to polecę dalej może znajdę przyczynę. Przyda się potomnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...