Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpaleniem 2,5 TDI (po rozgrzaniu)


agora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. Mam prośbę bo przeszukałem różne posty i nie znalazłem problemu podobnego do mojego. Mianowicie moje A4 z silnikiem 2,5 TDI (BDG) czasami mam problem z odpaleniem jak się troszkę rozgrzeje. Objawia się to w początkowej fazie długim paleniem się kontrolki świec żarowych a następnie kilku sekundowym kręceniem zanim odpali. Po odpaleniu odrazu wchodzi na około 1100-1200 obrotów i pomału je zmniejsza. Problem ten pojawia się tylko na silniku już częściowo/całkowicie rozgrzanym. Na zimnym auto odpala od kopa. Raz podłączając VAG-a sczytałem błąd pompy 01318. Znajomy sprawdziła mi dwukrotnie prace pompy na za wczesnym i za późnym zapłonem (czy jakoś tak) i wszystko chodziło OK. Po takiej zabawie autko odpalało przez prawie tydzień bez problemów ale objawy ostatnio znowu powróciły pomogła ta sama procedura ale nie ukrywam, że jest to dość denerwujące. Miał może ktoś z was podobny problem i w jaki sposób go rozwiązał? Dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znajomy przestawiał kat na kole regulacyjnym odkrecajc imbusy czy przestawiał kolo ;d ? Jeszcze na pompie masz przestawiacz kata wrysku on mogl sie zatrzec ;)

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znajomy przestawiał kat na kole regulacyjnym odkrecajc imbusy czy przestawiał kolo ;d ? Jeszcze na pompie masz przestawiacz kata wrysku on mogl sie zatrzec ;)

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

Mechanicznie nic nie robił jedynie programowo za pomocą VAG-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdzal to na zimnym czy cieplym ? Po drugie rozgrzej silnik imbus w dłoń i zmien kat na kole regulacyjnym na 0,5 - 1 pozny na 95% rozwiaze to Twoj problem .

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdzal to na zimnym czy cieplym ? Po drugie rozgrzej silnik imbus w dłoń i zmien kat na kole regulacyjnym na 0,5 - 1 pozny na 95% rozwiaze to Twoj problem .

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

Sprawdzał na ciepłym, około 80C

Po pierwsze sprawdzal to na zimnym czy cieplym ? Po drugie rozgrzej silnik imbus w dłoń i zmien kat na kole regulacyjnym na 0,5 - 1 pozny na 95% rozwiaze to Twoj problem .

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

Niestety zmiana kąta nic nie daje poza gorszą pracą silnika (przyspieszaniem). Wróciłem do ustawień z przed regulacji. A tak przy okazji polecacie jakiś serwis gdzie mogę sprawdzić i ewentualnie naprawić tą pompę za jakieś przyzwoite pieniądze (najlepiej na Śląsku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka z problemem ciagle trwa. Pompa wróciła po naprawie. Wymienili głowice bo była już lekko poprzycierana. Silnik pracuje bardziej miękko ale niestety problem z odpalaniem dalej pozostał. Ma ktoś jakiś pomysł co dalej sprawdzać. Czujnik temperatury wymieniony, zero błędów w silniku. Kurczę możliwe aby pompa była zle naprawiona. Dziwne jest w tym całym przypadku ze zapala się kontrolka grzania świec jak silnik jest ciepły

Jeżeli to możliwe to proszę o analize moich logów VCDS. Tu jest osobny temat w tej kwestii

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/364163-analiza-logow-25-tdi-bdg-problem-z-paleniem-na-cieplym/

Edytowane przez agora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim do wyregulowania kat wtrysku bo wyglada mi na późny i dlatego gorzej odpala. Musisz doregulowanie w granice -1 ATDC czyli go przyspieszyć .

Edytowane przez slawinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Przyczyną problemu z paleniem był uszkodzony czujnik temperatury oleju. Po wymianie wszystkie objawy ustąpiły (oryginał Audi - 80zł.) Czujnik był w błędach (niezrozumiały sygnał czujnika G8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...