Treść opublikowana przez Biedroonek
-
[B6 AYM] Kody błędów
pierwszy błąd poł biedy wazniejszy drugi , pewnie podczas jazy z tym szarpnieciem chodzi Ci o redukcje biegu na nizszy ? i przez to ze nie moze przezucic wpada w awaryjny ? probowalas stwac pod gore na P i czy miales robiony sterownik skrzyni ? Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
-
Ciężko odpala na zimnym silniku i kopci na niebiesko
te logi na rozgrzanym silniku zrobione ? bo 1 i 6 to leją zreszta z pozostałymi tez nie jest najlepiej Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
-
Kręci nie odpala
a nie zapowietrzyło go coś ? Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
-
Ciężko odpala na zimnym silniku i kopci na niebiesko
dawka jest zalezna od sterownika pompy i temperatury wiec nawet jak ja zmienisz to ona w rzeczywistosci sie nie zmieni bo sterownik jej nie przyjmie jak w vp37 , u mnie problem zniknął po zmianie filtra i zmianie kata ale nie licz na to ze przy -5 czy -10 odpali Ci 788 rpm bo to nie realne Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
-
Ciężko odpala na zimnym silniku i kopci na niebiesko
to jest temat rzeka a powiazane z nim problemy to : kat wtrysku 1 late , hydraulika , filtr paliwa , czujnik temperatury, dawka startowa (sterownik pompy) , olej, przewody zapłonowe, świece, sprawdz miernikiem ma być 12v przez sekunde -dwie, dolewałeś jakiaś aspiryne do baku ?jak masz webasto to sprawdz sobie czy jak wlaczysz na chwile przed zaplonem rano czy Ci tez ciezko odpali Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
-
Dziwny gwizd AYM
dziuraaa w ic lub dolocie lub lacznikach Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
-
Dawki paliwa- problem z odczytem
moim zdaniem nie najciekawsze im blizej 0 tym lepiej a te dawki to na rozgrzanym masz takie czy zaraz po postoju ? Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
-
Ciśnienie oleju
a jak stan odmy ? Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
-
Uszczelki wtrysków na pokrywie zaworów
był juz temat uszczelnienia tego , i wazam ze to na jedno wychodzi wiadomo samoróbka mniej estetczynie wyglada , ale jezeli zrobisz to na stole jak pan bóg przykazał to wyjdzie ładnie no i cenowo okolo 150 zl taniej bo za 6 uszczelek uniwersalnych i silikon zaplacisz 30 zl , sam zrobilem to i jestem zadowolony z efektu Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
-
pompa paliwa
cena w granicach 400 zl audi , jutro zobaczę czy takowy posiadam bo mam dwa Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
-
pompa paliwa
przerabialem juz " identycznie" wygladajace plywaki , jednak roznia sie opornikami na tej miarce , nawet z b7 plywak wyglada tak samo a opor mierzy na odwrot 300 ohm przy min wychyleniu. wiec bierz taki jak miales Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
-
Brak mocy i "gwizdanie" w AYM
Nie masz peknietej rurki na egr na tej harmonijce ? Lub icków nieszczelnych ?
-
A4 2.5TDI traci moc powyżej 2.5k obrotów
Tak jak Ci pisalem sprawdz czy Ci dymi jak tak to sprawdz szczelnosc dolotu , no i zawor n75 bo prawdopodobnie on kuleje , sprawdz rowniaz jak sie podnosi sztanga na turbo lub czy wgl jest tam podcisnienie
-
A4 2.5TDI traci moc powyżej 2.5k obrotów
Wiecej info.. Kilkudziesieciu kilometrow tzn ile ? towarzyszy temu czarny dym ?
-
Problem z odpaleniem na zimnym silniku
Sprawdz sobie jeszcze ten kąt wtrysku a nie swieci Ci sie kontrolka trakcji przy uruchomieniu albo podczas jazdy ?
-
Problem z odpaleniem na zimnym silniku
Sam sie nie odpowietrzy, a czy po wymianie filtra odpowietrzyles uklad ? Zapowietrzenie bedziesz widzial albo gdzies w okolicy filtra babelki jak popsikasz czyms pieniacym albo na przezroczystym wezyku ( o ile jest czysty ;p) , druga sprawa jest to iz jak masz ustawiony wczesny wtrysk duzo to bedzie odpalal ciezko na zimnym a dobrze na cieplym , a im wiecej na late to analogicznie na odwrot . Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka
-
Problem z odpaleniem na zimnym silniku
1 atdc (late) nie inaczej
-
Problem z odpaleniem na zimnym silniku
Filtr paliwa już troche ma jakieś 15tys temu wymieniany, czy on miałby wpływ na odpalanie ? oczywiście że tak zacznij od tego ... pozniej odpowietrz i zobaczysz jak będzie Jeżeli nie jest zapowietrzony to nie szukałbym problemu w świeżym filtrze. Markowy filtr po 60 tys. km nie powodował kłopotów z odpalaniem. Do sprawdzenia jest kąt wtrysku. a zdziwiłbyś się bo przez wiosenne chłodne poranki przez filtr ciężko palił po odpaleniu coś tam leciało z kominów no i te obroty 5-15 sekund na ~1000 , po wymianie filtra problem zniknął całkowicie zero dymku obroty w normie . ale to tylko mój przykład a każdy jest indywidualny
-
Problem z odpaleniem na zimnym silniku
Filtr paliwa już troche ma jakieś 15tys temu wymieniany, czy on miałby wpływ na odpalanie ? oczywiście że tak zacznij od tego ... pozniej odpowietrz i zobaczysz jak będzie
-
Problem z odpaleniem na zimnym silniku
A filtr paliwa w jakim stanie jest ? Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka
-
Rezystancja pływaka quattro
Dzięki wielkie pomogłeś bardzo
-
Rezystancja pływaka quattro
Witam, czy ktoś z was wie lub może ewentualnie sprawdzić jaką rezystancje ma pływak paliwa w quattro ? chodzi mi o pływak w komorze z pompką (za pasażerem) mój oszalał i wskazuje od min 13 ohm do max 71 ohm i oczywiście w litrach 0.0 :-) czy on ma mieć taką samą rezystancje jak pływak po lewej stronie (za kierowcą ) od 73ohm pokazuje 1L do 293 ohm 36L ?
-
Problem z odpaleniem 2,5 TDI (po rozgrzaniu)
Np. Turbo tec w Jaworznie Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka
-
Problem z odpaleniem 2,5 TDI (po rozgrzaniu)
Po pierwsze sprawdzal to na zimnym czy cieplym ? Po drugie rozgrzej silnik imbus w dłoń i zmien kat na kole regulacyjnym na 0,5 - 1 pozny na 95% rozwiaze to Twoj problem . Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka
-
Problem z odpaleniem 2,5 TDI (po rozgrzaniu)
A znajomy przestawiał kat na kole regulacyjnym odkrecajc imbusy czy przestawiał kolo ;d ? Jeszcze na pompie masz przestawiacz kata wrysku on mogl sie zatrzec Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka