Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jaki akumulator-bosch 70-120A


zbychzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem że jest tysiąc postów na temat jaki akumulatora ale mam tu innego typu problem. Nie wiem czy jest alternator oryginalny (bosch 028 903 028 70-120A). Potrzebuję kupić akumulator ale nie wiem jaki. W wcześniejszych samochodach miałem alternatory z opisem typu 70A to wiedziałem że mogę kupić z 75Ah bo wiedziałem że nie przeładuję go a nie będzie sytuacji że nie będzie niedoładowany, w tym przypadku nie mam pojęcia jaki. Czy może ktoś napisać po jakich parametrach można dobrać akumulator do alternatora ?

Proszę o pomoc i radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tylnej części alternatora masz napisane jaki jest alternator, przypuszczam, że 120. Ponadto na naklejce serwisowej znajdującej się we wnęce koła zapasowego masz kody wyposażenia i tam będziesz miał określony akumulator. Kody wyposażenia znajdziesz na forum. Ja mam AFN-a i w moim przypadku akumulator ma mieć 80 Ah a alternator jest 120 A. Powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pomoc !

Tak więc zobaczyłem kody i jest tam ładnie wszystko napisane: akumulator oryginalny (120A) i przeznaczony na akumulator 380A (80 Ah)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pojemność akumulatora to możesz zakładać +- 10% czyli od 72Ah do 88Ah, jeśli chodzi o prąd rozruchowy to im większy tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...