Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ikona DPF 2.0 TDI 170 KM BRD


mateuszstce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, swoje audi kupiłem rok temu. Ostatnio padł mi silnik i go wymieniłem na "nowy". Po wymianie silnika zapaliła mi się ikona DPF między zegarami. Po podpięciu pod komputer nie wykazuje żadnych błędów. Zanim padł mi poprzedni silnik wymieniłem czujnik ciśnienia spalin na nowy oryginalny serwisowy , a stopień zapchania DPF oscylował w okolicach 75%. Przeganiałem go praktycznie co drugi dzień bo dużo jeżdżę w trasie. Teraz moje pytanie czy owa ikonka mogła się zapalić z uwagi na to iż DPF został zapchany po tym jak dostał za dużo oleju po padnięciu silnika którego przyczyną było zatarcie przez padniętą pompę oleju i czy próbować go wypalać komputerowo czy dać do mechanika w celu usunięcia DPF i przeprogramowania? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyświetla ci komunikat na zegarze to w sterowniku powinien widniec takze błąd,skoro tak nie jest tzn ze juz ktoś grzebał w sofcie i pocieta jest tabela błędów Czyli wyrzucone są co niektóre błędy np jak w tym przypadku związane z Dpfem...

Więc jeśli zeczywiscie tak jest to musiał by tuner spr.soft i potwierdzić moje przypuszczenia i jeśli Faktycznie by tak było trzeba by wgrać ori soft i wtedy będzie widać w Czym jest problem bo teraz po omacku można szukać powodu... Chyba że odrazu decyzja wywalenia ustrojstwa i z głowy

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...