Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 Tdi CR - spalanie miasto 15 l - pomocy


Przemek-dgr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam auto niecały rok czasu od miesiąca , jego spalanie jest nie do zaakceptowania , trasa przy 120-130 6/7 litra , natomiast miasto według fisa i własnych wyliczeń 16/18 , wcześniej nie sprawdzałem szczerze mówiąc , bo na pewno tyle nie paliło. Gdzie szukać problemu ?, podłącze w następnym tygodniu pod komputer , może coś pokaże , żadna kontrolka mi się nie świeci , nie odczuwam różnicy w jeździe , czy możliwy jest problem zapchanego dpfa ? Przy kupnie sprawdzono stan zapchania filtra i byl w normie , jednak słyszałem , że można te dane wyzerowac i tak naprawę nie będziemy wiedzieć jaki jest stan sadzy w naszym filtrze. W większości pokonuje krótkie odcinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździłeś przez ostatni czas tylko po mieście albo krótkie trasy to cały czas komputer próbował uruchomić procedurę wypalania filtra DPF a nie miał się kiedy wypalić i tak non stop. Sprawdź czy czasem nie masz obrotów na poziomie 1000 obr. min. Jeśli tak to procedura jest uruchomiona i najlepiej jedź gdzieś w dłuższą trasę ze stałą prędkością i będzie po sprawie.

Też tak ostatnio miałem jak żona jeździła przez tydzień do pracy tylko po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia błędów. Coś powinno się pokażać. Może przepływka uwalona, może tak jak pisze Tommy niedokończona procedura wypalania ( ale to raczej by się przy którymś kolejnym razie wypaliło i wróciło do normy) , może czujnik temperatury padł i ECU dostaje zły sygnał i dawkuje za dużo żeby dogrzać silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ObroTy są na odpowiedniej wysokości około 800 obr. min , czytałem że również spalanie na postoju będzie podwyższone ,u mnie jest cały czas na 0.8 l/h. Może podpięcie pod komputer coś wyjaśni , dziękuję za rady , bo tak dalej nie idzie jeździc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...