Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana kolektora wydechowego w 3.0 ASN


Kamyk41537

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może orientuje się ktoś jak wygląda procedura wymiany kolektora wydechowego w 3.0 ASN Quattro ??? czy trzeba wyciągać silnik itd."????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Serdeczne. wynika mi z tego że mój mechanior próbował mnie wkręcić na 700zł za demontaż i montaż V6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. serwisowej procedury opuszczenie silnika wymagane jest w przypadku gdy się ma skrzynię tiptronic, ale zdolne mechaniory (Kaliński Układy Wydechowe) potrafiły u mnie wymienić katalizator bez zjeżdżania silnikiem w dół. 400zł brutto kosztowała mnie ich robota.

+1100zł katalizator :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor wymieniony zgodnie z Twoimi linkami :) aczkolwiek jest tam wzmianka o odkręcaniu koła, co jest wcale nie potrzebne, gdyż po rozebraniu góry i troszkę dołu da się to zrobić, czas 4godz dla mnie :) aaaaaaaaaaaaaaaa jeszcze dla innych dodam że u mnie wymiana kolektora nie była kluczową przyczyną ,,zawirowań " w wydechu, bo po demontażu całego układu i dokładnych oględzinach zauważyłem pęknięcie na katalizatorze(tym pierwszym od kolektora) które przy okazji zaspawałem i teraz silnik brzmi tak jak powinien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie miałeś objawy i błędy?

Strzelam - zbyt uboga mieszanka + niska wydajność katalizatora + wypadanie zapłonów (i co za tym idzie nierówna praca motorowni)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych błędów nie było, ale na biegu jałowym było słychać buczenie- (stukanie) z wydechu, myślałem że może łącznik elastyczny tłumika, a jednak okazało się że to kat, póki co po całej operacji silnik chodzi równo i zmniejszyło się spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...